Covid 19 İtalya Başvurularına Etkisi

İtalya vizesi covid etkisi

Covid 19 İtalya Başvurularına Etkisi

Son günlerde tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsünün neden olduğu kısıtlamalardan etkilenen vize süreçlerinde sizler için en kapsamlı hizmetleri ve güncel duyuruları sunmaktayız.

Sayfalarımızı ziyaret ederek İtalya vize başvurularının hangi tarihlerden itibaren kabul edileceğinin yanıtını alabilirsiniz. Ayrıca,

İtalya vizesi için başvuruların kabul edildiği tarihten itibaren online olarak randevu kayıtlarına göre sıralanacak olan başvuru işlemlerinde önceliğinizin olmasını istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Başvurularınız için randevularınızı ne kadar erken tarihte oluşturursanız, virüs salgını sonrasında vize başvurularının kabul edilmesiyle birlikte önceliğiniz oluşacaktır.

Böylelikle Covid-19 virüsünden kaynaklı olarak yaşanan sınırlandırmaların ardından başvuruların yığılmasının önüne geçilmesi için uğraş verilmektedir. Eğer sizler de beklemeden işlemlerinizi gerçekleştirmek ve planladığınız tarihlerde seyahatlerinize çıkmak istiyorsanız, bu uyarılarımızı dikkate almanızı tavsiye ediyoruz.

Covid 19 Sebebiyle İtalya Vize Merkezleri Geçici Süre İle İşlem Almıyor

İtalya vize işlemlerinin çeşitli başvuru merkezlerimizde durdurulmasından dolayı  hizmetlerimizi sınırlı bir şekilde sürdürmekteyiz. Bizlere acil bir şekilde ulaşmanız gerektiğinde mail adreslerimizden veya diğer iletişim yöntemlerinden taleplerinizi iletebilirsiniz. Böylelikle en kısa sürede geri dönüşü sağlayacak olan çalışanlarımız, herhangi bir aksiliğe ve aksaklığa yer vermeden işlemlerinizi sürdürecektir.

18 Mart 2023 tarihinden itibaren başlayan kısıtlamalara göre ülkelere giriş çıkışların yasaklanmasıyla birlikte vize işlemlerinde bazı kısıtlamalar yaşanmaktadır.

Bu kısıtlamaların dışında kalan AB üyesi devletlerin vatandaşları ile Schengen vizesi kapsamında değerlendirilen 26 ülke vatandaşlarının, aile üyeleri ile uzun süreli ikamet ve vize sahibi olan üçüncü ülke vatandaşlarının işlemleri hakkında tüm detayları sayfalarımızdan aktarmaya devam ediyoruz.

İtalya ve Türkiye arasındaki uçuşların durdurulmasından kaynaklı olarak yaşanan birtakım aksiliklerden uzaklaşmak adına, seyahatlerinizi tekrar planlamanız gerekecektir.

Uçuşlarınızın iptal edilmesi halinde ödediğiniz ücretlerin iadesi için havayolu şirketlerinin çağrı merkezleri üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İtalya vize başvurularının hangi tarihlerde yapılabileceğini, acil seyahate çıkmanızı gerektirecek durumları ve başvurularda müracaat sayılarının yüksek olmasından kaynaklı gecikmeleri yaşamamanız için nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini danışabileceğiniz ekiplerimiz sizlere en kaliteli şekilde hizmet verecektir.

Konsolosluğun bu süreçte gelen her başvuruyu inceleyeceğini göz ardı etmeden, talep edeceğiniz gidiş ve dönüş tarihlerinde tüm işlemlerinizin problemsiz bir şekilde tamamlanması için erken tarihlerde randevularınızı oluşturmayı ihmal etmemelisiniz.

Covid 19 İtalya Başvurularına Etkisi S.S.S

Covid 19 İtalya Başvurularına Etkisi Nedir?

İtalya vizesi alabilmek ve İtalya'ya seyahat yapabilmek için PCR testinin negatif olması ve Schengen vize bölgesinde istenen Biontech aşılarının yeterli dozda olunması gerekmektedir.

İtalya seyahatlerinde Covid Aşısı Gerekli mi?

İtalya'ya giriş yapabilmek için Biontech aşılarından en az iki doz olunması gerekmektedir. Uluslararası aşı dijital karekodu bu uygulama kullanılabilir.

Covid 19 İtalya Başvurularına Etkisi İtalya Vize Veriyor mu?

İtalya kısa süreli ve uzun süreli vizelerinde vize başvurusu kabul etmektedir. İtalya ülkeye girişlerde Covid aşısı ve PCR testi şartını sabit tutmaktadır.

İtalya Vize Ücretleri sayfamızı ziyaret ediniz.