Covid 19 İtalya Başvurularına Etkisi

Covid 19 İtalya Başvurularına Etkisi

Covid 19 İtalya Başvurularına Etkisi

Son günlerde tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsünün neden olduğu kısıtlamalardan etkilenen vize süreçlerinde sizler için en kapsamlı hizmetleri ve güncel duyuruları sunmaktayız.

Sayfalarımızı ziyaret ederek İtalya vize başvurularının hangi tarihlerden itibaren kabul edileceğinin yanıtını alabilirsiniz. Ayrıca,

İtalya vizesi için başvuruların kabul edildiği tarihten itibaren online olarak randevu kayıtlarına göre sıralanacak olan başvuru işlemlerinde önceliğinizin olmasını istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Başvurularınız için randevularınızı ne kadar erken tarihte oluşturursanız, virüs salgını sonrasında vize başvurularının kabul edilmesiyle birlikte önceliğiniz oluşacaktır.

Böylelikle Covid-19 virüsünden kaynaklı olarak yaşanan sınırlandırmaların ardından başvuruların yığılmasının önüne geçilmesi için uğraş verilmektedir. Eğer sizler de beklemeden işlemlerinizi gerçekleştirmek ve planladığınız tarihlerde seyahatlerinize çıkmak istiyorsanız, bu uyarılarımızı dikkate almanızı tavsiye ediyoruz.

Covid 19 Sebebiyle İtalya Vize Merkezleri Geçici Süre İle İşlem Almıyor

İtalya vize işlemlerinin çeşitli başvuru merkezlerimizde durdurulmasından dolayı  hizmetlerimizi sınırlı bir şekilde sürdürmekteyiz. Bizlere acil bir şekilde ulaşmanız gerektiğinde mail adreslerimizden veya diğer iletişim yöntemlerinden taleplerinizi iletebilirsiniz. Böylelikle en kısa sürede geri dönüşü sağlayacak olan çalışanlarımız, herhangi bir aksiliğe ve aksaklığa yer vermeden işlemlerinizi sürdürecektir.

18 Mart 2020 tarihinden itibaren başlayan kısıtlamalara göre ülkelere giriş çıkışların yasaklanmasıyla birlikte vize işlemlerinde bazı kısıtlamalar yaşanmaktadır.

Bu kısıtlamaların dışında kalan AB üyesi devletlerin vatandaşları ile Schengen vizesi kapsamında değerlendirilen 26 ülke vatandaşlarının, aile üyeleri ile uzun süreli ikamet ve vize sahibi olan üçüncü ülke vatandaşlarının işlemleri hakkında tüm detayları sayfalarımızdan aktarmaya devam ediyoruz.

İtalya ve Türkiye arasındaki uçuşların durdurulmasından kaynaklı olarak yaşanan birtakım aksiliklerden uzaklaşmak adına, seyahatlerinizi tekrar planlamanız gerekecektir.

Uçuşlarınızın iptal edilmesi halinde ödediğiniz ücretlerin iadesi için havayolu şirketlerinin çağrı merkezleri üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İtalya vize başvurularının hangi tarihlerde yapılabileceğini, acil seyahate çıkmanızı gerektirecek durumları ve başvurularda müracaat sayılarının yüksek olmasından kaynaklı gecikmeleri yaşamamanız için nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini danışabileceğiniz ekiplerimiz sizlere en kaliteli şekilde hizmet verecektir.

Konsolosluğun bu süreçte gelen her başvuruyu inceleyeceğini göz ardı etmeden, talep edeceğiniz gidiş ve dönüş tarihlerinde tüm işlemlerinizin problemsiz bir şekilde tamamlanması için erken tarihlerde randevularınızı oluşturmayı ihmal etmemelisiniz.

İtalyan Vatandaşlığı İçin Gerekli Belgeler

İtalyan vatandaşlığı için tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, uluslararası geçerli nüfus belgesi, İtalyan diline çevrilmiş noter onaylı evlilik belgesi ve soy belgesi, vatandaşlık teminat bedeli, kira sözleşmesi, elektrik su ve internet belgeleri, İtalyan hesabındaki dokümanlar, çalışma yerinin onaylı belgesi ve    İtalya’da bulunduğu süreyi kanıtlayan uçak, kira veya çalışma belgeleri, İtalyan vatandaşlığı başvuru işlemleri için gerekmektedir.

İtalya Ya Çalışmak İçin Nasıl Gidilir?

İtalya’da çalışmak için İtalyan konsolosluğu üzerinden çalışma vizesi başvuru işlemlerinizin onaylanması şartı bulunmaktadır. Vize işlemlerinde işverenin sözleşmeli ve onaylı belgesi ıslak imzalı olmalıdır. Vize başvurusu sırasında İtalya’da çalışılacağının belirtilmesi ve göçmenler bürosundan çalışma izni alınarak vize sürecinin tamamlanmanmış olması şartı dikkate alır. Çalışma vizesi için 6 aylık izin verilecek daha sonra İtalya’da süreç uzatılabilecektir.

İtalya Vatandaşlık Başvurusu

İtalya vatandaşlık başvurusu yapmak için İtalya’da bulunan şehir valiliğine başvuru yapılması gerekmektedir. Vatandaşlık talep dilekçesi eksiksiz doldurularak, vatandaşlık hak ve talepleri üzerinden başvuru yapılması, yurt dışında ikamet edilen sürecin belgelerle ispatlanması şartı vardır. İtalya konsolosluğuna hitaben yazılması gereken dilekçe, İtalya’da kalınan süreyi de belirterek gönderilmelidir.

İtalya Konsolosluğu İstanbul

İstanbul’da Venedik sarayı ve vize merkezi olarak Nişantaşı bulunmaktadır. İtalya kültür merkezi ve vize merkezi üzerinden de bilgi alabilirsiniz. Venedik sarayı iletişim bilgileri olarak 0 212 243 10 24 numarasıyla irtibat kurularak, vize başvuru işlemlerinizi online alandan randevu yapmanız halinde başlatabilirsiniz. Vize işlemleri için randevu saatinde İstanbul İtalya konsolosluğunda evraklarınızla birlikte bulunmanız ve mülakata giriş yapmanız gereklidir.

Give a Comment

Call Now ButtonAcil Vize