En Uzun Vize Veren Ülkeler

En Uzun Vize Veren Ülkeler (İtalya)

İtalya en uzun vize veren ülkeler

En uzun vize veren ülkeler arasından tercihte bulunarak kişilerin kısa vadede vize yenileme adımları ile uğraşmasının önüne geçilmektedir. Vize başvuru adımlarını tamamlarken özellikle vize koşulları ve sunulan vizenin geçerlilik süresi konusunda dikkatli olmalısınız. Örneğin Schengen vizesi tüm Schengen ortak vize sistemine dahil olan ülkelerde maksimum 90 gün kullanılabilmektedir. 180 günlük zaman aralığında maksimum 90 gün kullanmanıza olanak tanınır.

En Kolay Vizeyi Hangi Ülke Veriyor?

En kolay vizeyi hangi ülke veriyor; Gürcistan ve Ukrayna Türk vatandaşlarına ek kolay vize veren ülkeler arasında yer almaktadır. En kolay vize veren ülkeler arasında yer alan bu ülke alternatiflerinin özellikle ikili anlaşmalar üzerinden kişilere vizesiz giriş hakkı tanıması da memnun etmektedir. Örneğin Ukrayna’da Türk vatandaşlarının 90 günü aşmamak kaydı ile vizesiz giriş yapmasına olanak verilmektedir. Gürcistan’da da aynı şekilde vizesiz giriş adımlarını yerine getirmenize olanak tanınmaktadır.

En uzun vize veren ülkeler arasında inceleme yapıldığı zaman ilk adım olarak vizesiz giriş yapılabilecek olan ülkeler arasında seçim yapılması ve ülkeye ayak uydurulması durumunda vize talep adımlarının yerine getirilmesi mümkün kılınmalıdır. Gürcistan ve Ukrayna’dan koşullara uygun bir biçimde vize talep ettiğiniz zaman olabildiğince kısa sürede tarafınıza yanıt verilecektir.

Schengen Vizesi En Fazla Ne Kadar Verilir?

Schengen vizesi en fazla ne kadar verilir; 180 günlük zaman diliminde Schengen vizesinin maksimum 90 gün boyunca kullanılabilmektedir. Bu sürenin üzerinde bir geçerlilik söz konusu değildir. Schengen vizesi kısa süreli vizeler arasında değerlendirilmektedir. Kalıcı oturum alacak ya da 90 günden uzun kalmak isteyen kişiler için uygun bir alternatif olmayacaktır.

En uzun vize veren ülkeler; en uzun vize veren ülkelerin başında ABD gelmektedir. ABD Schengen ortak vize sistemine dahil bir ülke değildir. Schengen ortak vize sistemi genel olarak Avrupa temelli bir işleyişe sahiptir. Genel olarak üyeleri AB üyesidir, fakat bazı istisnalar da mevcuttur.

Süresiz Vize Nasıl Alınır?

Süresiz vize nasıl alınır; ABD kapsamında süresiz oturum ve çalışma izni almak isteyen kişilerin Green Card başvurusunda bulunması gerekir. Green Card ülkedeki göçmen çeşitliliğinin artırılması için atılan bir adımdır. Hali hazırda ülkede sayıca fazla olan ülke vatandaşlarının Green Card programına dahil olmasına izin verilmez. Çin bunlardan sadece bir tanesidir.

En uzun vize veren ülkeler arasında yer alan ABD Green Card programını çekiliş üzerinden şekillendirmektedir. Çekilişe katılarak şanslı kişiler arasında yer almanız durumunda mülakat safhası başlayacaktır. Mülakat safhası ile beraber belgelerin kontrolü ve ülkeye giriş için uygun kriterlere sahip olunup olunmadığı analiz edilecektir.

Vize Süresi Geçerse Ne Olur?

Vize süresi geçerse ne olur; ilk 15 günlük süreçte sınır dışı edilme söz konusu olmayacaktır. Fakat süre geçmesine rağmen ülkelerde kalmayı sürdüren kişilerin tespit edildiği anda sınır dışı edileceğinin de ayrıca bildirilmesi gerekir. En uzun vize veren ülkeler kapsamında vize yenileme çalışmaları da büyük önem arz etmektedir. Vize yenileme aşamasında evrakları sorunsuz bir biçimde sunduğunuzdan ve kurumlardan onay aldığınızdan emin olmalısınız. Evraklarda bir eksiklik olması ya da yanlış bilgi sunulması vize yenileme adımında ret yanıtı almanıza neden olacaktır.

Schengen Vizesi En Kolay Hangi Konsolosluktan Alınır?

Schengen vizesi en kolay hangi konsolosluktan alınır; Schengen vizesini Yunanistan üzerinden kolaylıkla alabilirsiniz. Yunanistan vize işlemleri konusunda sıkı denetimler yapsa da oldukça kısa sürede sonuçlanması sebebi ile sıklıkla tercih edilmektedir. Bu aşamada en kolay vize veren Schengen ülkesini değil en uzun kalacağınız ülkeyi tercih etmelisiniz. Almış olduğunuz Schengen vizesi ile birçok farklı ülkeyi ziyaret etmeyi planlıyorsanız, en uzun süre hangi Schengen ülkesinde kalmayı planlıyorsanız vize başvurularını da o ülke üzerinden tamamlamalısınız. Bu şekilde ülkelerde kaldığınız sürelerde resmi prosedürlere dair bir sorun da yaşanmaz.

Schengen Vize Başvuru Formu Online için tıklayınız;   https://www.eraytur.com/schengen-vize-basvuru-formu/

En uzun Schengen vizesi veren ülkeler hangileridir?

Schengen vizesinin maksimum kullanım süresi 90 gündür, ülkeler bu sınırı aşamaz.

E-vize veren ülkeler nelerdir?

Birleşik Arap Emirlikleri E-vize veren ülkeler arasındadır.

Almanya uzun süreli vize koşulları nelerdir?

Almanya’da D tipi vize almak için sabıka kaydınızın olmaması, referans sunmanız, maddi durumunuzun yeterli olması gerekir.