İtalya Antalya Fahri Konsolosluğu

İtalya Antalya konsolosluğu iletişim

İtalya Antalya Fahri Konsolosluğu

İtalya Antalya Fahri Konsolosluğu diğer konsolosluk birimlerinde olduğu gibi vize ve pasaport gibi bir takım işlemleri almaktadır.

Randevu saatleri içerisinde teslim edilen evraklar genel bir işlemden geçtikten sonra sonuçlanarak şahısların tarafına bildirilir.

Bu sebeple vize ve pasaport işlemleri için randevu alan kişiler resmi tatil günleri dışında belirlenen gün ve saatlerde evraklarını konsolosluk yetkililerine teslim edebilirler.

İtalya Antalya Fahri Konsolosluğu teslim alınan evrakları değerlendirmek ve Büyükelçiliğe bu değerlendirmeyi sunmakla yükümlüdür.

Resmi günler vize ve pasaport işlemlerinin işleme alınmadığı günler olduğundan işlemlerin sonuçlanması bir iki gün uzayabilir.

Bu yüzden seyahate kısa süre kala vize işlemlerini bitirmek iyi olacaktır. Antalya Fahri Konsolosluğu belirli illerde ikamet eden kişilerini işlemlerini almaktadırlar. Bu illerde ikamet eden kişiler belirlenen randevu saatlerinde evraklarını teslim edebilirler.

İTALYA ANTALYA FAHRİ KONSOLOSLUĞU GÖREVLERİ

İtalya Antalya Fahri Konsolosluğu Antalya’da görev almaktadır ve hizmet vermektedir. . İtalyan Fahri Konsoloslukları İtalya Cumhuriyeti devletinin resmi görevlisi yahut vatandaşı olma zorunluluğu ise bulunmaz.

Ticari faaliyetlerin yoğunlukta olduğu şehirler İtalyan Fahri Konsoloslukların bulunduğu yerler olup, İtalya ile Türkiye arasında bulunan ticari faaliyetleri başarılı bir hale getirme ile yükümlüdürler.

Diplomatik işlemler dışında işlemleri gerçekleştirirler. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de ikamet eden İtalya vatandaşları gerekli durumlarda İtalya Antalya Fahri Konsolosluğu’nda işlemlerini yapabilir.

İtalya Antalya Fahri Konsolosluğu Vize Pasaport İşlemi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan İtalya vatandaşları süresi dolan pasaportlarının yenileme işlemlerini ve tüm konsolosluk işlemlerini Antalya Konsolosluğu’nda gerçekleştirebilirler. Gerekli durumlarda Ankara Büyükelçiliği’ne başvuru şartı aranmaktadır.

Pasaport başvurusu için İtalya Başkonsolosluğu’nu ibraz edilmesi gereken belgeler:

Başvuru Formu

2 adet vesikalık fotoğraf, fon beyaz olmalı

Reşit olmayanlar için Muvafakatname

İtalya Antalya Fahri konsolosluk binasında yapılan işlemlerden biri de vize işlemleridir. Şahıslar vize başvurularını da yine bu merkezlere iletebilirler.

Vize başvurusunun sonuçlanma süresi 7 ile 10 iş günü içerisindedir. Resmi tatillere bağlı olarak bu süre değişebilmektedir.

Vize ücreti ise yine seyahatin amacına göre değişmektedir. Evrakların tesliminden önce vize harcının yatırılmış olması gerekmektedir.

İtalya Antalya Fahri Konsolosluk Çalışma Saatleri

Yukarıda belirtildiği gibi Antalya Fahri Konsolosluk çalışma saatler haftanın belirli gün ve saatlerini kapsamaktadır. Bu günler dışında konsolosluk işlem almamaktadır.

Bu yüzden bu saatlere dikkat etmek gerekmektedir. İtalya Antalya Fahri Konsolosluk çalışma saatleri hafta için her gün sabah saat 09.00 ile 17.00 saatlerini kapsamaktadır. Resmi tatil günlerinde de yine konsolosluk işlem almamaktadır.

Resmi tatil günleri

01 Ocak                Yılbaşı Tatili

02 Nisan              Azizler Günü

01 Mayıs              İşçi Bayramı

4 Haziran             Ramazan Bayramı

11 Ağustos         Kurban Bayramı

29  Ekim               Cumhuriyet Bayramı

25 Aralık              Noel

26 Aralık              Azizler Günü

İtalya Antalya Fahri Konsolosluğu S.S.S

İtalya Antalya Fahri Konsolosluğu Adresi Nedir?

İtalya Antalya Fahri Konsolosluk Antalya’da merkezi bir noktada bulunmakta ve ulaşımı da kolaylıkla yapılmaktadır. Belirlenen gün ve saatler çerçevesinde şahıslar müracaatlarını aşağıda açık adresi bulunan konsolosluk yetkililerine yapabilirler. Sadece toplu taşıma değil özel araç ile de ulaşım kolay olmaktadır. İtalya Fahri Konsolosluğu Antalya Adres Eski Lara Yolu, 1513 Sokak, No: 11 / 1, Şirinyalı / ANTALYA

İtalya Antalya Fahri Konsolosluğunun Görevleri Nedir?

İtalya Antalya Fahri Konsolosluğu,İtalyan Konsolosluklarının açılma gereksinimi görülmediği yerlerde açılmaktadır. İtalyan Fahri Konsoloslukları İtalya Cumhuriyeti devletinin resmi görevlisi yahut vatandaşı olma zorunluluğu ise bulunmaz. Ticari faaliyetlerin yoğunlukta olduğu şehirlerİtalyan Fahri Konsoloslukların bulunduğu yerler olup, İtalya ile Türkiye arasında bulunan ticari faaliyetleri başarılı bir hale getirme ile yükümlüdürler.

İtalya Antalya Fahri Konsolosluğu Pasaport İşlemleri Nedir?

Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan İtalya vatandaşları tüm konsolosluk işlemlerini ve süresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenileme işlemini Ankara İtalya Büyükelçiliği'ndegerçekleştirebilirler. Pasaport başvurusu için İtalya Başkonsolosluğu'nu ibraz edilmesi gereken belgeler: Başvuru Formu 2 adet vesikalık fotoğraf, fon beyaz olmalı Reşit olmayanlar için Muvafakatname

İtalya İzmir Konsolosluğu sayfamızı ziyaret ediniz.