İtalya Antalya Fahri Konsolosluğu

İtalya Antalya Fahri Konsolosluğu

İtalya Antalya Fahri Konsolosluğu

İtalya Antalya Fahri Konsolosluğu diğer konsolosluk birimlerinde olduğu gibi vize ve pasaport gibi bir takım işlemleri almaktadır.

Randevu saatleri içerisinde teslim edilen evraklar genel bir işlemden geçtikten sonra sonuçlanarak şahısların tarafına bildirilir.

Bu sebeple vize ve pasaport işlemleri için randevu alan kişiler resmi tatil günleri dışında belirlenen gün ve saatlerde evraklarını konsolosluk yetkililerine teslim edebilirler.

İtalya Antalya Fahri Konsolosluğu teslim alınan evrakları değerlendirmek ve Büyükelçiliğe bu değerlendirmeyi sunmakla yükümlüdür.

Resmi günler vize ve pasaport işlemlerinin işleme alınmadığı günler olduğundan işlemlerin sonuçlanması bir iki gün uzayabilir.

Bu yüzden seyahate kısa süre kala vize işlemlerini bitirmek iyi olacaktır. Antalya Fahri Konsolosluğu belirli illerde ikamet eden kişilerini işlemlerini almaktadırlar. Bu illerde ikamet eden kişiler belirlenen randevu saatlerinde evraklarını teslim edebilirler.

İTALYA ANTALYA FAHRİ KONSOLOSLUĞU GÖREVLERİ

İtalya Antalya Fahri Konsolosluğu Antalya’da görev almaktadır ve hizmet vermektedir. . İtalyan Fahri Konsoloslukları İtalya Cumhuriyeti devletinin resmi görevlisi yahut vatandaşı olma zorunluluğu ise bulunmaz.

Ticari faaliyetlerin yoğunlukta olduğu şehirler İtalyan Fahri Konsoloslukların bulunduğu yerler olup, İtalya ile Türkiye arasında bulunan ticari faaliyetleri başarılı bir hale getirme ile yükümlüdürler.

Diplomatik işlemler dışında işlemleri gerçekleştirirler. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de ikamet eden İtalya vatandaşları gerekli durumlarda İtalya Antalya Fahri Konsolosluğu’nda işlemlerini yapabilir.

İtalya Antalya Fahri Konsolosluğu Vize Pasaport İşlemi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan İtalya vatandaşları süresi dolan pasaportlarının yenileme işlemlerini ve tüm konsolosluk işlemlerini Antalya Konsolosluğu’nda gerçekleştirebilirler. Gerekli durumlarda Ankara Büyükelçiliği’ne başvuru şartı aranmaktadır.

Pasaport başvurusu için İtalya Başkonsolosluğu’nu ibraz edilmesi gereken belgeler:

Başvuru Formu

2 adet vesikalık fotoğraf, fon beyaz olmalı

Reşit olmayanlar için Muvafakatname

İtalya Antalya Fahri konsolosluk binasında yapılan işlemlerden biri de vize işlemleridir. Şahıslar vize başvurularını da yine bu merkezlere iletebilirler.

Vize başvurusunun sonuçlanma süresi 7 ile 10 iş günü içerisindedir. Resmi tatillere bağlı olarak bu süre değişebilmektedir.

Vize ücreti ise yine seyahatin amacına göre değişmektedir. Evrakların tesliminden önce vize harcının yatırılmış olması gerekmektedir.

İtalya Antalya Fahri Konsolosluk Çalışma Saatleri

Yukarıda belirtildiği gibi Antalya Fahri Konsolosluk çalışma saatler haftanın belirli gün ve saatlerini kapsamaktadır. Bu günler dışında konsolosluk işlem almamaktadır.

Bu yüzden bu saatlere dikkat etmek gerekmektedir. İtalya Antalya Fahri Konsolosluk çalışma saatleri hafta için her gün sabah saat 09.00 ile 17.00 saatlerini kapsamaktadır. Resmi tatil günlerinde de yine konsolosluk işlem almamaktadır.

Resmi tatil günleri

01 Ocak                Yılbaşı Tatili

02 Nisan              Azizler Günü

01 Mayıs              İşçi Bayramı

4 Haziran             Ramazan Bayramı

11 Ağustos         Kurban Bayramı

29  Ekim               Cumhuriyet Bayramı

25 Aralık              Noel

26 Aralık              Azizler Günü

İTALYA ANTALYA FAHRİ KONSOLOSLUK ULAŞIM VE ADRES

İtalya Antalya Fahri Konsolosluk Antalya’da merkezi bir noktada bulunmakta ve ulaşımı da kolaylıkla yapılmaktadır. Belirlenen gün ve saatler çerçevesinde şahıslar müracaatlarını aşağıda açık adresi bulunan konsolosluk yetkililerine yapabilirler. Sadece toplu taşıma değil özel araç ile de ulaşım kolay olmaktadır.

İtalya Fahri Konsolosluğu Antalya Adres

Eski Lara Yolu, 1513 Sokak, No: 11 / 1, Şirinyalı / ANTALYA

İtalya İş İmkanları

İtalya’da iş imkanları oldukça geniştir, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ülkede çalışmaya karar vermesi ile birlikte birçok seçenek önüne çıkar. Türklerin yoğun olarak ilgi gösterdiği işler arasında sağlık hizmetleri ilk sırada yer alır. Ardından turizm alanında danışmanlık, ambalaj ürünleri ticareti, restoran işletmeciliği, organizasyonlar düzenleme bir emlakçılık bulunmaktadır. İtalya’da toptancılık ve danışmanlık ağırlıklı yapılan işlerde kazanç oranı diğerlerine göre çok daha fazladır.

İtalyan Konsolosluğu İzmir

Alsancak’ta hem de Konak’ta bulunan İtalya İzmir konsolosluğu oldukça geniş bir bölgede hizmet vermektedir. Smi tatiller Ya da hafta sonu tatilleri dışında her gün mesai saatleri içerisinde konsolosluk hizmetlerinin verildiği İtalya İzmir konsolosluğu hem Türk vatandaşlarına hem de İtalyan vatandaşlara yardımcı olunmaktadır. Görev alanları içerisinde İtalyan vatandaşlarının hak ve menfaatleri yönünde çalışmalar yürüten İtalya konsoloslukları aynı zamanda vatandaşlarına doğum, evlilik, ölüm, pasaport yenileme işlemleri ile ilgili bir hizmet üretmektedir.

İtalyada Üniversite Okumak

Dünyada ilk 500 üniversite içerisinde en fazla üniversiteye sahip olan Avrupa’nın 3. ülkesi İtalya, her yıl birçok Türk öğrenciyi eğitim için misafir etmektedir. Ülkedeki lisans eğitimi 3 yıl sürmektedir eğitim tamamen İngilizce ya da İtalyancadır. İtalya üniversitelerinden kabul alabilmek için ön şart Türkiye’de üniversite sınavına girerek barajı aşmaktır. Master programları 2 yıl sürer, devlet üniversitelerinde eğitim ücretleri yıllık 900 ile 2300 yıl arasında değişmektedir. Özel üniversitelerde bu ücret 5 bin ila 30 bin Euro arasında değişmektedir.

Give a Comment

Call Now ButtonAcil Vize