İtalya Başkonsolosluk Bölümleri

İtalya başkonsolosluk bölümleri

İtalya Başkonsolosluk Bölümleri

İtalya İstanbul Başkonsolosluk bölümleri 6 birimden oluşmaktadır. Her birimin görevi ve bu birimlerde görev yapan kişilerin ismi farklıdır.

Bir birimde görev yapan kişi diğer birimin işleri ile ilgilenemez. Bazı istisnai durumlar haricinde her birim kendi işlemleri ile ilgilenmektedir.

Bina içerisinde İtalya vatandaşı olan çalışanların bulunmasının yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları da görev yapabilir. Her bölüm kendi içerisinde de birimlere ayrılabilir.

Bu birimlerin ilk Sekreterlik Bölümüdür. Sekreterlik bölümü Protokol, Basın, Santral, Fax, Arşiv, Genel İşler, Personel, Lojistik alanında işlemeler ile ilgilenmektedir. İtalya İstanbul Başkonsolosluk bölümlerine dair detaylı bilgi aşağıda yer almaktadır.

İTALYA İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU SEKRETERLİK BÖLÜMÜ

Protokol, Basın, Santral, Fax, Arşiv, Genel İşler, Personel, Lojistik bölümlerinden oluşan sekreterlik biriminde bu kategorilere ait işlemler değerlendirmeye alınmaktadır.

Bu işlemler dışındaki başvururları sekreterlik değil ilgili bölüm değerlendirmektedir. Sekreterlik birimine ulaşmak üzere tanımlanan e-mail adresi ise şöyledir;

Sekreterlik Bölümü E mail: [email protected]

Herhangi bir işlem için e-mail ile ulaşım sağlamak isteyen şahıslar bu e-mail ile irtibat kurabilirler.

İTALYA İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU YÖNETİM BÖLÜMÜ

Yönetim Kasa biriminden oluşmaktadır. Burada yönetim birimleri yer almaktadır. Yönetim ile iletişime geçmek üzere tanımlanan e-mail adres ise şöyledir;

Yönetim Bölümü E mail: [email protected]

İTALYA İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU TİCARET BÖLÜMÜ

Ticari Enformasyon, Pazar Araştırması, Deniz ve Hava nakliyat birimlerinden oluşmaktadır. Bu birimlerde işlemleri olan kişilerin Ticaret bölümüne müracaat etmesi gerekmektedir.

İtalya İstanbul Başkonsolosluk Bölüm 1

Vize Bölümü vize işlemlerinin ve vize başvurur evraklarının alındığı kısımdır. Genelde vatandaşların başvuru yaptığı birimdir. Vize bölümü ile irtibat kurmak isteyen ya da evrak gönderimini e- mail üzerinden sağlamak isteyen kişiler için e- mail adresi şu şekildedir;

Vize Bölümü E mail: [email protected]

İtalya İstanbul Başkonsolosluk Bölüm 2

Pasaport, Konsolosluk Kütüğü, Medeni Durum, Noterlik İşlemleri, Veraset İlanı, Çeviriler, Emeklilik, Sağlık, Evlat Edinme İşlemleri, Danışma, Çalışma

Pasaport Bölümü E mail: [email protected]

Vatandaşlık Bölümü E mail: [email protected]

Muhasebe Bölümü E mail: contabilita.istanbul@ esteri.it

İtalya İstanbul Başkonsolosluk Bölüm 3

Kamu ve Özel Okullar, Diplomalar, Üniversite Girişleri

Okul Bölümü E mail: [email protected]

Arşiv Bölümü E mail: [email protected]

İtalya İstanbul Başkonsolosluk birimleri ve bölümleri bu şekildedir. Hangi birimde ne işlem yapılacak ise ilgili birime müracaat edilmesi gerekmektedir.

Birimler ve bölümler birbirilerinin işlemlerini gerektiği taktirde onaylama yetkisine ve inceleme yetkisine sahip olabilirler. Gerekmeyen durumlarda her birim kendi ilgili müracaatlarını değerlendirmektedir ve buna göre evrak istemektedir.

İTALYA İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU ULAŞIM

İtalya İstanbul Başkonsolosluğu her yerden ulaşılabilecek merkezi bir noktada bulunmaktadır. Bu noktaya ulaşmak üzere toplu taşıma araçları ve özel araçlar kullanılabilinir.

Toplu taşıma aracı kullanmak için gerekli otobüs hatları aşağıda yazmakta ve özel araç ile ulaşım sağlamak isteyenler için de açık adres yer almaktadır.

İtalya Başkonsolosluğu İstanbul Adres
Boğazkesen Cad. Tomtom Kaptan Sk. No: 5, 34433, Tophane,  Beyoğlu/İstanbul

İtalya İstanbul Başkonsolosluğu çalışma saatleri
Pazartesi Cuma 09.15 / 12.30 (Çarşamba 14.15 / 16.15)

İtalya İstanbul Başkonsolosluğu Ofis Saatleri
Pazartesi, Perşembe 08.30 / 13.00 ve 13.30/ 16.30 (Cuma 8:30 / 14:30)

İETT 70 KE – Kurtuluş – Eminönü

İETT 30 D – Dereboyu – Taksim

İETT 26 B  – Gayrettepe – Eminönü

İETT 26 – Dikilitaş – Eminönü

İETT YT 1 – Yenikapı – İDO – Taksim

İETT 26 A – Fulya Mahallesi – Eminönü

İETT 28 – Edirnekapı – Beşiktaş

İETT 28 T – Topkapı – Beşiktaş

İtalya Başkonsolosluk Bölümleri S.S.S

İtalya Başkonsolosluk Bölümleri Nelerdir?

İtalya İstanbul Başkonsolosluğu, Başkonsolosluk Bölümleri İtalya İstanbul Başkonsolosluğu Sekreterlik Bölümü Protokol, Basın, Santral, Fax, Arşiv, Genel İşler, Personel, Lojistik Sekreterlik Bölümü E mail: [email protected] İtalya İstanbul Başkonsolosluğu Yönetim Bölümü, Yönetim Kasa Yönetim Bölümü E mail: [email protected] İtalya İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Bölümü Ticari Enformasyon, Pazar Araştırması, Deniz ve Hava nakliyat İtalya İstanbul Başkonsolosluk Bölüm 1, Vize Bölümü Vize Bölümü E mail: [email protected] İtalya İstanbul Başkonsolosluk Bölüm 2, Pasaport, Konsolosluk Kütüğü, Medeni Durum, Noterlik İşlemleri, Veraset İlanı, Çeviriler, Emeklilik, Sağlık, Evlat Edinme İşlemleri, Danışma, Çalışma Pasaport Bölümü E mail: [email protected] Vatandaşlık Bölümü E mail: [email protected] Muhasebe Bölümü E mail: contabilita.istanbul@ esteri.it İtalya İstanbul Başkonsolosluk Bölüm 3, Kamu ve Özel Okullar, Diplomalar, Üniversite Girişleri Okul Bölümü E mail: scuola.ista[email protected] Arşiv Bölümü E mail: [email protected]

İtalya Vize İşlemleri Başkonsolosluğun Hangi Bölümünde Yapılır?

İtalya İstanbul Başkonsolosluk Bölüm 1, Vize Bölümü Vize Bölümü E mail: [email protected]

İtalya Başkonsolosluğu Nerededir?

İtalya Başkonsolosluğu İstanbul'dadır. İtalya Başkonsolosluğu İstanbul Adres Boğazkesen Cad. Tomtom Kaptan Sk. No: 5, 34433, Tophane, Beyoğlu/İstanbul İtalya İstanbul Başkonsolosluğuçalışma saatleri Pazartesi Cuma 09.15 / 12.30 (Çarşamba 14.15 / 16.15) İtalya İstanbul Başkonsolosluğu Ofis Saatleri Pazartesi, Perşembe 08.30 / 13.00 ve 13.30/ 16.30 (Cuma 8:30 / 14:30) İtalya İstanbul Başkonsolosluğu'nun Görev Bölgeleri Amasya, Ardahan, Artvin, Bayburt, Bartın, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Çorum, Düzce, Edirne, Erzurum, Erzincan, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Kars, Karabük, Kastamonu, Kırklareli, Kocaeli, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Yalova, Yozgat ve Zonguldak illerinde ikamet eden vatandaşların İtalya Vize başvurularını İstanbul Başkonsolosluğu'nun Vize Hizmet Merkezi'nden İtalya Vize başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz.

İtalya Ankara Büyükelçiliği sayfamızı ziyaret ediniz.