İtalya Gaziantep Fahri Konsolosluğu

İtalya Gaziantep Konsolosluğu iletişim

İtalya Gaziantep Fahri Konsolosluğu

İtalya Gaziantep Fahri Konsolosluğu diğer konsolosluklarda olduğu gibi uluslararası kurallara uygun olarak Gaziantep’te hizmet vermektedir. Çevre illerde ikamet eden kişilerin vize ve pasaport işlemlerini almakta ve bu işlemleri Büyükelçilik ve Konsolosluk yetkililerine iletmekle görevlidir.

Vize başvururlarında, başvuru randevusu verirler ve belgeleri inceleme vize çıkartma işini konsolosluk yetkililerine vermektedirler. İtalya Gaziantep Konsolosluğu diplomatik vasfa sahip değildir. Bu nedenle sadece kişisel başvuru işlemlerini almaktadır.

Türkiye’de yaşayan İtalya vatandaşları pasaport- kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda İtalya Gaziantep Konsolosluğu’ndan, İtalya Ankara Büyükelçiliğinden, İtalya İstanbul Başkonsolosluğu’ndan ve diğer İtalya Konsolosluklarından destek alabilmektedir.

Belirli gün ve saatler içerisinde çalışan Gaziantep Fahri Konsolosluğu resmi tatil günleri ve çalışma saatler aşağıda belirtilmiştir.

İTALYA GAZİANTEP FAHRİ KONSOLOSLUĞU çalışma saatleri

İtalya Gaziantep Fahri Konsolosluğu çalışma saatleri haftanın belirli gün ve saatlerini kapsamaktadır. Vize pasaport dâhil bütün işlemler için randevu alınırken bu saatler çerçevesinde randevu alınmakta olup bu saatler dışında işlemler alınmamaktadır. Şahısların bu saatleri kapsayan dilimlerde randevu saati alması gerekmektedir.

Aynı zamanda resmi tatillerde de konsolosluk binası kapalı konumda bulunmakta ve işlemler alınmamaktadır. Bu nedenle seyahat edilecek tarihlerden önce bu günler dikkate alınarak vize ya da herhangi bir işlem için randevu saati ayarlanmalıdır. İşlemin onaylanma süresi göz önüne alındığında seyahat için geç kalma durumu ortaya çıkabilir.

Bunun gibi olumsuz durumların yaşanmaması için resmi tatillerin ve çalışma saatleri bilgisinin dikkate alınması gerekmektedir.

İtalya Gaziantep Fahri Konsolosluğu çalışma saatleri hafta içi her gün sabah saat 09.00 ile öğleden sonra 17.00 saatlerini kapsamaktadır. Bu saatler içerisinde vize pasaport işlemleri için randevu alınabilinir.

Resmi tatil günleri İtalya ve Türkiye’nin belirli bayram ve milli tatil günlerine göre belirlenmiştir. Bu günlerde konsolosluk işlem yapmamaktadır.

Resmi Tatil Günleri

01 Ocak                Yılbaşı Tatili

02 Nisan              Azizler Günü

01 Mayıs              İşçi Bayramı

4 Haziran             Ramazan Bayramı

11 Ağustos         Kurban Bayramı

29  Ekim               Cumhuriyet Bayramı

25 Aralık              Noel

26 Aralık              Azizler Günü

İTALYA GAZİANTEP FAHRİ KONSOLOSLUĞU GÖREV BÖLGELERİ

İtalya Gaziantep Fahri Konsolosluğu Gaziantep ve çevre illerde yer alan şahısların konsolosluk işlemlerini gerçekleştirmektedirler. Bu illerde ikamet eden şahıslar her türlü konsolosluk işlemleri için İtalya Gaziantep Fahri Konsolosluğu’na gelebilirler.

Gaziantep, Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Kilis, Mardin, Şanlıurfa, Siirt, Şırnak illerinde ikamet eden vatandaşların bu fahri konsoloslukta işlem yapma hakkı bulunmaktadır.

İtalya Konsolosluğu’nda işlem yapmak isteyen şahıslar ikamet belgelerini evrakların içerisinde bulundurmak zorundadır.

İtalya Gaziantep Fahri Konsolosluğu vize ve pasaport işlemlerini aynı zamanda da İtalya vatandaşlarının pasaport, kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda işlem yapmaktadır.

Bu işlemler için müracaat edilecek noktalardan biri de İtalya Gaziantep Fahri Konsolosluğu’dur.

 

İtalya Gaziantep Konsolosluk S.S.S

İtalya Gaziantep Konsolosluk Adresi Nedir?

İtalya Gaziantep Fahri Konsolosluğu’na ulaşım sağlamak oldukça basittir. Gaziantep’te merkezi bir noktada bulunan binaya toplu taşıma araçları ve özel araçlar ile ulaşım sağlamak mümkündür. Açık adresi verilen bina herkesin ulaşabileceği merkezi bir noktada bulunmaktadır.

İtalya Gaziantep Fahri Konsolosluğu Adresi

Gazi Muhtar Paşa Bulvarı, Kalyon İş Merkezi Kat: 5 / 36 / GAZİANTEP

İtalya Fahri Konsolosluğu Gaziantep Görev Bölgesi Nedir?

İtalya Fahri Konsolosluğu Gaziantep Görev Bölgesi
Gaziantep, Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Kilis, Mardin, Şanlıurfa, Siirt, Şırnak illerinde ikamet eden vatandaşların İtalya Vize başvurusu için

Gaziantep İtalya Konsolosluğu Ulaşım Kolay Mı?

Konsolosluklar genel olarak yoğun kurumlar değildir. Ancak tatil sezonları veya ekstrem durumlarda yoğunluk artmaktadır. İtalya Konsolosluğu’nun Gaziantep temsilciliği de ulaşım olarak kolaydır. Mesai saatleri içinde bilgi almak kolaydır.