İtalya İstanbul Başkonsolosluğu

İtalya istanbul başkonsolosluk iletişim

İtalya İstanbul Başkonsolosluğu

İtalya İstanbul Başkonsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve diğer ülke vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini almaktadır. Aynı zamanda İstanbul’da bulunan İtalya vatandaşlarının da bütün işlemlerini almaktadır. Evlilik, boşanma, belge tasdiki gibi konularda destek vermektedir.

Türkiye sınırları içerisinde bulunan vatandaşlarının bütün yasal işlemlerini gerçekleştirmekle yetkilidir. Aynı zamanda havaalanında karşılaşılan bir takım aksilikleri, vatandaşlarının vize pasaport gibi işlemlerinde aksi durum çıkması durumunda bu sorunları gidermek üzere yetkilidir.

İstanbul’da herkesin ulaşabileceği bir noktada bulunan başkonsolosluk binasına her yerden ulaşım sağlamak mümkündür.

Aynı zamanda çevre illerden de konsolosluk işlemleri için İstanbul’a gelinebilir. İtalya İstanbul Başkonsolosluğu’na dair bilgiler ve adresler aşağıda yer almaktadır. Resmi tatil ve çalışma saatlerine dair bilgiler dâhilinde bütün işlemler gerçekleştirilebilinir.

İTALYA İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUK ÇALIŞMA SAATLERİ

İtalya İstanbul başkonsolosluk çalışma saatleri Ankara Büyükelçiliği’ne göre değişiklik göstermektedir. Bu çalışma saatler içerisinde şahıslar konsolosluk işlemlerini gerçekleştirebilir. Bu saatler dışında ise işlem alınmamakta ve konsolosluk binası kapalı konumda bulunmaktadır.

Bu saatler dışında randevu alınıp işlemler gerçekleştirilebilir. Vize işlemleri için randevu alınırken resmi tatiller ve çalışma saatler dikkate alınmalı ve vize işlemlerinin onaylanması süreci göz önüne alınmalıdır. İtalya İstanbul Başkonsolosluk çalışma saatleri Pazartesi ve Cuma günleri sabah saat 09.15 – 12.30 saatleri arasında ve Çarşamba günü ise 14.15 ile 16.15 saatleri arasında randevu alınabilinir.

italya İstanbul Başkonsolosluğu Ofis Saatleri ise Pazartesi ve Perşembe günleri 08.30 ile 13.00 saatleri arasında öğleden sonra ise 13.30 ile 16.30 saatleri arasında işlem almaktadır. Cuma günleri ise 08.30 saatleri ile 14.30 saatleri arasında işlem yapılmaktadır. Bu günler ve saatler dışında resmi günlerde de İtalya İstanbul Başkonsolosluğu işlem almamaktadır. Vize başvuruları sırasında bu süre göz önüne alınmalıdır. Resmi tatil günleri vizenin alınma süresini uzatabilir.

Resmi tatil günleri

01 Ocak                Yılbaşı Tatili

02 Nisan              Azizler Günü

01 Mayıs              İşçi Bayramı

4 Haziran             Ramazan Bayramı

11 Ağustos         Kurban Bayramı

29  Ekim               Cumhuriyet Bayramı

25 Aralık              Noel

26 Aralık              Azizler Günü

İTALYA İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU İŞLEMLERİ VE GÖREV BÖLGELERİ

İstanbul İtalya Konsolosluk binasında yetkililer bir takım işlemleri yerine getirmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de yaşayan İtalya vatandaşlarına hizmet vermektedir.

İtalya ile Türkiye arasında yer alan kurallara uygun olarak ve  bağlı kalarak bu hizmeti gerçekleştirmektedirler. Bu hizmet İtalya ve Türkiye arasındaki sosyal ve ticari aynı zamanda da kültürel ilişkilerin gelişmesine katkı sağlamaktadır.

Türkiye’de ikamet eden İtalya vatandaşları pasaport- kimlik yenileme, noter işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda İtalya Başkonsolosluğu’ndan, İtalya Büyükelçiliği’nden ve diğer İtalya Konsolosluklarından destek alabilmektedir.

Aynı zamanda İtalya’ya gitmek isteyen bir diğer ülke vatandaşları da İstanbul Konsolosluğu hizmetlerinden faydalanabilir.

İtalya İstanbul Başkonsolosluğu görev bölgeleri ise belirli illerde ikamet eden kişileri kapsamaktadır. B ikamet iller şöyledir; Amasya, Ardahan, Artvin, Bayburt, Bartın, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Çorum, Düzce, Edirne, Erzurum, Erzincan, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Kars, Karabük, Kastamonu, Kırklareli, Kocaeli, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Yalova, Yozgat ve Zonguldak illerinde ikamet eden vatandaşların İtalya Vize başvurularını İstanbul Başkonsolosluğu’nun Vize Hizmet Merkezi’nden İtalya Vize başvurusunu gerçekleştirebilirler.

İTALYA İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU ULAŞIM

İtalya İstanbul Başkonsolosluğu her yerden ulaşılabilecek merkezi bir noktada bulunmaktadır. Bu noktaya ulaşmak üzere toplu taşıma araçları ve özel araçlar kullanılabilinir.

Toplu taşıma aracı kullanmak için gerekli otobüs hatları aşağıda yazmakta ve özel araç ile ulaşım sağlamak isteyenler için de açık adres yer almaktadır.

İtalya Başkonsolosluğu İstanbul Adres
Boğazkesen Cad. Tomtom Kaptan Sk. No: 5, 34433, Tophane,  Beyoğlu/İstanbul

İtalya İstanbul Başkonsolosluğu çalışma saatleri
Pazartesi Cuma 09.15 / 12.30 (Çarşamba 14.15 / 16.15)

İtalya İstanbul Başkonsolosluğu Ofis Saatleri
Pazartesi, Perşembe 08.30 / 13.00 ve 13.30/ 16.30 (Cuma 8:30 / 14:30)

İETT 70 KE – Kurtuluş – Eminönü

İETT 30 D – Dereboyu – Taksim

İETT 26 B  – Gayrettepe – Eminönü

İETT 26 – Dikilitaş – Eminönü

İETT YT 1 – Yenikapı – İDO – Taksim

İETT 26 A – Fulya Mahallesi – Eminönü

İETT 28 – Edirnekapı – Beşiktaş

İETT 28 T – Topkapı – Beşiktaş

İtalya İstanbul Başkonsolosluğu S.S.S

İtalya Başkonsolosluk Bölümleri Nelerdir?

İtalya İstanbul Başkonsolosluğu, Başkonsolosluk Bölümleri

İtalya İstanbul Başkonsolosluğu Sekreterlik Bölümü

Protokol, Basın, Santral, Fax, Arşiv, Genel İşler, Personel, Lojistik Sekreterlik Bölümü E mail: [email protected]

İtalya İstanbul Başkonsolosluğu Yönetim Bölümü,

Yönetim Kasa Yönetim Bölümü E mail: [email protected]

İtalya İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Bölümü

Ticari Enformasyon, Pazar Araştırması, Deniz ve Hava nakliyat

İtalya İstanbul Başkonsolosluk Bölüm 1,

Vize Bölümü Vize Bölümü E mail: [email protected]

İtalya İstanbul Başkonsolosluk Bölüm 2,

Pasaport, Konsolosluk Kütüğü, Medeni Durum, Noterlik İşlemleri, Veraset İlanı, Çeviriler, Emeklilik, Sağlık, Evlat Edinme İşlemleri, Danışma, Çalışma Pasaport Bölümü E mail: [email protected] Vatandaşlık Bölümü E mail: [email protected] Muhasebe Bölümü E mail: contabilita.istanbul@ esteri.it

İtalya İstanbul Başkonsolosluk Bölüm 3,

Kamu ve Özel Okullar, Diplomalar, Üniversite Girişleri Okul Bölümü E mail: scuola.ist[email protected] Arşiv Bölümü E mail: [email protected]

İtalya Vize İşlemleri Başkonsolosluğun Hangi Bölümünde Yapılır?

İtalya İstanbul Başkonsolosluk Bölüm 1, Vize Bölümü Vize Bölümü E mail: [email protected]

İtalya Başkonsolosluğu Nerededir?

İtalya Başkonsolosluğu İstanbul’dadır.

İtalya Başkonsolosluğu İstanbul Adres

Boğazkesen Cad. Tomtom Kaptan Sk. No: 5, 34433, Tophane, Beyoğlu/İstanbul

İtalya İstanbul Başkonsolosluğuçalışma saatleri

Pazartesi Cuma 09.15 / 12.30 (Çarşamba 14.15 / 16.15) İtalya İstanbul Başkonsolosluğu Ofis Saatleri Pazartesi, Perşembe 08.30 / 13.00 ve 13.30/ 16.30 (Cuma 8:30 / 14:30)

İtalya İstanbul Başkonsolosluğu’nun Görev Bölgeleri Amasya, Ardahan, Artvin, Bayburt, Bartın, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Çorum, Düzce, Edirne, Erzurum, Erzincan, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Kars, Karabük, Kastamonu, Kırklareli, Kocaeli, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Yalova, Yozgat ve Zonguldak illerinde ikamet eden vatandaşların İtalya Vize başvurularını İstanbul Başkonsolosluğu’nun Vize Hizmet Merkezi’nden İtalya Vize başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz.

İtalya Ankara Büyükelçiliği sayfamızı ziyaret ediniz.

2 cevaplar
  1. ALİ ÇAKMAK
    ALİ ÇAKMAK says:

    Üniversite terk tekstil tasarımda vasıflı bir insanım 40 yaşındayım İtalya’ya gidip İtalyan kızları ile evlenmek istiyorum

Yorumlar kapalı.