İtalya İzmir Konsolosluğu

İtalya İzmir konsolosluk iletişim

İtalya İzmir Konsolosluğu

İtalya İzmir Konsolosluğu diğer konsolosluklarda olduğu gibi uluslararası kurallara uygun olarak İzmir’de hizmet vermektedir. Çevre illerde ikamet eden kişilerin vize ve pasaport işlemlerini almakta ve bu işlemleri büyükelçilik ve Konsolosluk yetkililerine iletmekle görevlidir. Vize başvururlarında başvuru randevusu verirler ve belgeleri inceleme vize çıkartma işin konsolosluk yetkililerine vermektedirler.

İtalya İzmir Konsolosluğu diplomatik vasfa sahip değildir. Bu nedenle sadece kişisel başvuru işlemlerini almaktadır.

Türkiye’de yaşayan İtalya vatandaşları pasaport- kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda İtalya İzmir Konsolosluğu’ndan, İtalya Ankara Büyükelçiliğinden, İtalya İstanbul Başkonsolosluğu’ndan ve diğer İtalya Konsolosluklarından destek alabilmektedir.

İtalya İzmir Konsolosluğu’na dair ulaşım bilgileri ve çalışma saatler aşağıda yer almaktadır. Aynı zamanda konsolosluğun çalışma görev bölgesi de detaylı olarak il il açıklanmıştır.

İTALYA İZMİR KONSOLOSLUĞU ÇALIŞMA SAATLERİ

İtalya İzmir Konsolosluğu çalışma saatleri haftanın belirli gün ve saatlerini kapsamaktadır. Vize pasaport dâhil bütün işlemler için randevu alınırken bu saatler çerçevesinde randevu alınmakta olup bu saatler dışında işlemler alınmamaktadır.

Aynı zamanda resmi tatillerde de konsolosluk binası kapalı konumda bulunmakta ve işlemler alınmamaktadır.

Bu nedenle seyahat edilecek tarihlerden önce bu günler dikkate alınarak vize ya da herhangi bir işlem için randevu saati ayarlanmalıdır.

İşlemin onaylanma süresi göz önüne alındığında seyahat için geç kalma durumu ortaya çıkabilir. Bunun gibi olumsuz durumların yaşanmaması için resmi tatillerin ve çalışma saatleri bilgisinin dikkate alınması gerekmektedir.

İtalya İzmir Konsolosluğu çalışma saatleri Pazartesi ve Cuma günleri sabah saat 09.00 ve 13.00 arasında, öğleden sonra ise 13.30 ile 16.30 saatleri arasında işlemler alınmaktadır.

Bu saatler ve günler dışında konsolosluk bölümü kapalıdır. Bu saatler dışında ise resmi tatil günlerinde de konsolosluk işlemleri alınmamaktadır.

Resmi tatil günleri şu şekildedir;

01 Ocak                Yılbaşı Tatili

02 Nisan              Azizler Günü

01 Mayıs              İşçi Bayramı

4 Haziran             Ramazan Bayramı

11 Ağustos         Kurban Bayramı

29  Ekim               Cumhuriyet Bayramı

25 Aralık              Noel

26 Aralık              Azizler Günü

 

İTALYA İZMİR KONSOLOSLUĞU İŞLEMLERİ VE GÖREV BÖLGESİ

İtalya İzmir Konsolosluğu işlemlerinde vize ve pasaport işlemleri dâhil diğer işlemler Türkiye’de ikamet eden İtalya vatandaşları pasaport- kimlik yenileme, noter işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda İtalya Başkonsolosluğu’ndan, İtalya Büyükelçiliği’nden ve diğer İtalya Konsolosluklarından destek alabilmektedir. Bu işlemleri gerçekleştirmek isteyen kişiler İtalya İzmir Konsolosluğu’na başvuru yapmaları gerekmektedir.

İtalya İzmir Konsolosluğu görev bölgesi çevre illeri kapsamaktadır. İzmir, Adıyaman, Adana, Ağrı, Afyon, Antalya, Aksaray, Batman, Aydın, Bitlis, Bingöl, Burdur, Diyarbakır, Denizli, Gaziantep, Elazığ, Hatay, Hakkâri, Kahramanmaraş, Isparta, Kayseri, Karaman, Konya, Kilis, Manisa, Malatya, Mersin, Mardin, Muş, Muğla, Osmaniye, Niğde, Şanlıurfa, Siirt, Van, Şırnak, Uşak, Tunceli. Bu illerde ikamet eden kişiler İzmir Konsolosluğu’nda belgelerini teslim ederek işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bu illerin dışında ikamet eden şahıslar kendi illerine ait konsolosluk birimine başvuru yapabilirler.

İTALYA İZMİR KONSOLOSLUĞU ULAŞIM

İtalya İzmir Konsolosluğu’na başvuru yapmak isteyen kişiler ulaşımını toplu taşıma dahil özel araç ile de sağlayabilirler. Bu ulaşıma ilişkin açık adres bilgileri aşağıda yer almaktadır.

Merkezi bir noktada bulunduğu için binaya ulaşmak kolaydır. Bu nedenle ulaşımda sıkıntı yaşanmamaktadır.

İtalya Konsolosluğu İzmir Adres
Cumhuriyet Meydanı, Cumhuriyet Apt, No: 112 / 3, 35212 Alsancak / İZMİR

İtalya Konsolosluğu İzmir Semt
Konak / Alsancak

İtalya İzmir konsolosluğu S.S.S

İtalya İzmir Konsolosluğu Bilgileri Nedir?

İtalya Konsolosluğu İzmir İletişim

İtalya Konsolosluğu İzmir Adres
Cumhuriyet Meydanı, Cumhuriyet Apt, No: 112 / 3, 35212 Alsancak / İZMİR

İtalya Konsolosluğu İzmir Semt
Konak / Alsancak

İtalya Konsolosluğu İzmir Çalışma Saatleri
Pazartesi – Cuma 09: 00 / 13: 00 – 13: 30 – 16: 30

İtalya Konsolosluğu İzmir Görev Bölgesi
İzmir, Adıyaman, Adana, Ağrı, Afyon, Antalya, Aksaray, Batman, Aydın, Bitlis, Bingöl, Burdur, Diyarbakır, Denizli, Gaziantep, Elazığ, Hatay, Hakkari, Kahramanmaraş, Isparta, Kayseri, Karaman, Konya, Kilis, Manisa, Malatya, Mersin, Mardin, Muş, Muğla, Osmaniye, Niğde, Şanlıurfa, Siirt, Van, Şırnak, Uşak, Tunceli

İtalya Konsolosluğu İzmir Temsilciliği Nerededir?

Ülkeler her yere konsolosluk binası açmamaktadır. Açıldığında da en işlek yerlerde açılmaktadır. İtalya Konsolosluğu İzmir Temsilciliği Konak’ta bulunmaktadır. Konak da gayet merkezi bir yerdedir ve ulaşımı da kolaydır. Bulunduğunuz yere göre 1 taşıma aracıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

İtalya Konsolosluğu İzmir Temsilciliğine Nasıl Gidilir?

İtalya Konsolosluğunun İzmir Temsilciliği Konak’ta bulunmaktadır. Konak İzmir’in en merkezi semtlerinden bir tanesi. En ücra ilçede de bulunsanız Konak’a gelecek araç bulmakta zorluk çekmezsiniz. Taksi ya da şahsi aracınızla Konsolosluğa gelebileceğiniz gibi minibüs veya otobüsü de kullanabilirsiniz. Trafik olma ihtimalini de muhakkak göz önünde bulundurmalısınız.