İtalya Saat Kaç?

İtalya Saat Kaç?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İtalya seyahati gerçekleştirecekleri sırada Türkiye ile İtalya arasındaki saat farkını merak etmektedir. İtalya kış saati ve yaz saati olmak üzere dönemsel olarak saatlerinde değişiklik yapan bir ülkedir.

İtalya Saat Kaç Şimdi

İtalya ile Türkiye arasındaki saat farkı 1 saat kadardır. Türkiye İtalya’dan bir saat öndedir. Ülkeler arasındaki saat farkını belirleyen belirleyici etmenler vardır. Bunlar güneşin doğuşu, güneşin batışı, meridyenler ve konumlandırmadır. İtalya konumu gereği Türkiye’den 1 saat geride bir saat dilimine sahiptir. Türkiye’de saat öğlen 12.00 iken, İtalya’da bu durum 11.00’dır. Türkiye yılbaşına girdiği zaman İtalya’nın henüz bir saati var anlamına gelir. İtalya yılbaşına girdiği zaman ise Türkiye bir saat önceden girmiştir. İtalya’da yaşayan aileleri olanlar, saat farkını net bir şekilde görebilir.

İtalya’da Oruç Kaç Saat?

Ramazan ayının gelmesi ile beraber dünya genelinde Müslümanlar oruç ibadetini yerine getirir. Türkiye cumhuriyeti vatandaşları yaklaşık olarak 17 saat oruç tutmaktadır. İtalya’da yaşayan Müslümanlar ise 15 saat 2 dakika oruç tutar. Bu durum her yıl güncelleme gösterir. Dakika olarak değişikliğin görülmesi mümkün.

İtalya Kaç Saat Uçakla

İtalya seyahati uçakla yapılacağı zaman seyahat süresi araştırılabilir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İtalya’ya uçakla gitmek istedikleri takdirde uçuş mesafesi 1944 kilometredir. 700 kilometre hızla gidildiği takdirde 2 saat 46 dakika içerisinde Türkiye’den İtalya’ya uçuş gerçekleşir. Aktarmalı olarak uçuşlarda süre artabilir. İstanbul, Ankara, İzmir gibi farklı rotalarda İtalya’ya uçulacağı takdirde uçuş süresi dakika olarak değişebilir. Aynı zamanda aktarmalı uçuşlarda ise saat farkının görülmesi mümkün.

Amerika Saat Kaç

Amerika ile Türkiye arasında 8 saatlik bir zaman dilimi mevcuttur. Bu durum ülkelerin konumlandırılmasından kaynaklanır. Amerika’nın başkenti New York’ta saat 16.00 iken, Türkiye’de bu durum 24.00 olarak bulunur. 8 saatlik zaman dilimi yılbaşında net bir şekilde görülür. Türkiye belirli ülkelerle aynı saat diliminde sahipken, belirli ülkelerde arasında ciddi bir zaman dilimi mevcuttur. Amerika’da bu ülkeler içerisindedir. Türkiye, İtalya arasındaki saat farkı 1 saattir. Amerika ve Türkiye arasındaki saat farkı, 8 saattir.

Give a Comment

Call Now ButtonAcil Vize