İtalya Turu

İtalya Turu Vize İşlemleri

İtalya vize tur işlemleri

Dönemsel olarak yurtdışı seyahati gerçekleştirecek vatandaşlar, farklı ülkelerin turları için araştırma yapmaktadır. İtalya turu küçük bir yaz tatili düşündüğünüz zaman tercihiniz de olabilir. Fakat kültüründen tarihine, yemeklerinden modernliğine kadar görülecek ülkeler içerisindedir. Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının da seyahat etmek istedikleri yurt dışı tercihleri içerisinde, İtalya baş sıralarda yer alır.

İtalya Turu 2023

İtalya turu 2023 fiyatları, tur seçeneklerine göre farklılık göz etmektedir. Her şey dâhil paketleri tercih edenler fiyat bakımından daha yüksek miktarlar öder. Fakat kişiye özel turlarda da aynı fiyatlar geçerlidir. Kişiye özel fiyatlar, ailenizle ya da arkadaşınızla birlikte gitmek istediğiniz zaman herhangi bir yabancı kişi olmadan yalnızca size özel turlardır. Burada her şey dâhil paketleri ile beraber fiyatlandırma artış gösterir. Tatilinizi ya da İtalya’nın genel olarak tarihi güzelliklerini görmek istediğiniz takdirde özel turları deneyimleyebilirsiniz.

İtalya Turu Tur Şirketleri

İtalya turları, büyük tur şirketleri ile anlaştığınız takdirde daha avantajlıdır.

  • Büyük tur şirketleri harcamalar konusunda sizin kontrolünüzde olan şirketlerdir ve avantajlı olmasından dolayı tavsiye edilir.
  • İtalya turu pronto tur gibi firmalar, oldukça uygun paketleri ile yer alır. Bu firmaların avantajlı paketlerini incelediğimiz takdirde kendi kararınızı verip, muhteşem bir İtalya seyahati yaşayabilirsiniz.

İtalya Turu Fırsat

Yaz sezonu ya da kış sezonunda İtalya turu tercih edenler, önceden avantajlı paketleri incelemektedir. Kış zamanında seyahat edilecek bir İtalya turu için yaz sezonu avantajlı fiyatlarından yararlanabilirsiniz. Sezonluk olarak fiyatlarda artma ya da düşme yaşanılmaktadır. İtalya’nın vazgeçilmez şehirleri Roma, Floransa, Venedik için farklı turlar düzenlenirken tarihi ya da doğal güzellikleri içinde muhteşem tur serüvenleri bulunmaktadır.

İtalya Turu Ve Seyahat Rotası

İtalya turu ile Venedik’te panoramik şehir turu yaşayabilirsiniz. Fakat tur fırsatlarını önceden inceleyip, araştırmakta fayda var. Tur fırsatları avantajlı paketleri ile beraber bulunmaktadır. Gerek tarihi ve gerekse doğal güzellikleri ile ön planda olan İtalya kasabalarını gezerken, muhteşem bir deneyim yaşamak istediğiniz takdirde avantajlı paketleri bulunan İtalya turlarını tercih etmelisiniz. Böylelikle hem maddi açıdan, hem de tur seçiminde karlı olunur.

İtalya Turu Vize İşlemleri S.S.S

İtalya Vizesi 2023 Nasıl Alınır?

İtalya'ya tur amaçlı gitmek isteyen kişiler Schengen C tipi vize başvurusunda bulunmalıdır. Kısa süreli İtalya vizeleri için başvurular İtalya konsolosluklarının yetki verdiği vize başvuru merkezlerinde yapılır. Gerekli vize evrakları tamamlanarak ve İtalya vize ücreti ödenerek İtalya vize başvurusu yapılmış olur.

İtalya Vize Ücreti Ne Kadar?

İtalya kısa süreli vizeleri için İtalya konsolosluk vize harç bedeli 80 Euro olarak belirlenmiştir. Yetkili vize başvuru merkezinden randevu alınarak yapılması gereken İtalya kısa süreli vizeleri için 30 Euro hizmet bedeli de ödenir.

İtalya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İtalya kısa süreli vizelerinin çıkma süresi ortalama olarak 5-7 iş günüdür. Hatalı ve eksik İtalya vize başvurularında bu süre uzayabilmektedir. Uzun süreli İtalya vizesi almak isteyenler 15-30 iş günü arasında bir süre beklemektedirler.

İtalya Turistik Vize sayfamızı ziyaret ediniz.