Konsolosluk resmi sitesi değildir.  İtalya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.consistanbul.esteri.it’dir.İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Menu
Consultation For Republic Of Italy
Consultation For Republic Of Italy
Consultation For Republic Of Italy
Previous
Next

İtalya Vize Randevu Nasıl Alınır?

İtalya vizesi parmak izi verilmesinin zorunlu olduğu bir süreç olduğundan randevu olmaksızın başvuru yapılması mümkün değildir.

Kişiler şahsen başvuru yapacak oldukları kurumdan randevu alarak parmak izini vermeli ve evraklarını teslim etmelidir.

Şayet uzun süreli vize için mülakata katılım gerçekleşecekse bu da randevu gerektiren bir diğer etmen olacaktır.

Randevu almak için öncelikle şahsi olarak Konsolosluğa mı gidileceğine yoksa visa center üzerinde mi başvuru yapılacağına karar verilmelidir.

Her Konsolosluk kendi bölgesine hizmet vermekte, şahsen yapılacak başvurular için kişi eğer herhangi bir dış temsilcilikle aynı ilde değilse, Konsolosluğa erişim için seyahat etmesi istenecektir.

Visa center hizmetiyle yapılan İtalya vizesi başvurusu için kişinin kendi ikamet adresine en yakında bulunan yetkili kurumla görüşmesi ise yeterlidir.

İtalya Vize Randevu
İtalya Vize Randevu

Bu sayede konumun merkeziliğine bağlı olarak kişinin şehir değiştirmesine gerek kalmaksızın tüm işlemlerini halledebilmesi mümkün olabilir.

İtalya vize başvurusu için kişi hangi kurumdan randevu almak istiyorsa, bu kuruma iletişim bilgilerinden ulaşabilir ve aranan kurumun çalışanları çalışma saatleri içerisinde uygun bir randevu tarihi verecektir.

Ayrıca pek çok visa center online randevu sistemi ile de randevu verebilmektedir.

3 Responses

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İtalya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.consistanbul.esteri.it olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.