İtalya Vize Randevu

İtalya Vize Randevu

İtalya Vize Randevu Nasıl Alınır?

İtalya vizesi parmak izi verilmesinin zorunlu olduğu bir süreç olduğundan randevu olmaksızın başvuru yapılması mümkün değildir.

Kişiler şahsen başvuru yapacak oldukları kurumdan randevu alarak parmak izini vermeli ve evraklarını teslim etmelidir.

Şayet uzun süreli vize için mülakata katılım gerçekleşecekse bu da randevu gerektiren bir diğer etmen olacaktır.

Randevu almak için öncelikle şahsi olarak Konsolosluğa mı gidileceğine yoksa visa center üzerinde mi başvuru yapılacağına karar verilmelidir.

Her Konsolosluk kendi bölgesine hizmet vermekte, şahsen yapılacak başvurular için kişi eğer herhangi bir dış temsilcilikle aynı ilde değilse, Konsolosluğa erişim için seyahat etmesi istenecektir.

Visa center hizmetiyle yapılan İtalya vizesi başvurusu için kişinin kendi ikamet adresine en yakında bulunan yetkili kurumla görüşmesi ise yeterlidir.

Bu sayede konumun merkeziliğine bağlı olarak kişinin şehir değiştirmesine gerek kalmaksızın tüm işlemlerini halledebilmesi mümkün olabilir.

İtalya vize başvurusu için kişi hangi kurumdan randevu almak istiyorsa, bu kuruma iletişim bilgilerinden ulaşabilir ve aranan kurumun çalışanları çalışma saatleri içerisinde uygun bir randevu tarihi verecektir.

Ayrıca pek çok visa center online randevu sistemi ile de randevu verebilmektedir.

İtalya'da Vatandaşlık Almak

İtalya’da vatandaşlık almak için 10 yıl ikamet etmeniz ve mali durum yeterliliğinizi kanıtlamanız gerekir. 5 yıl İtalyan vatandaşıyla evli kalmak, vatandaşlık için İus Sanguinis kan bağının kanıtlanması ve gayrimenkul sahibi olmak da önemlidir. İtalya’da vatandaşlık almanız için dilekçe beyanıyla başvuru yapmanız şartı bulunur.

İtalya Vize Covid

İtalya 2020 yılında covid 19 nedeniyle yeni vize düzenlemelerine yer vermiştir. Covid 19 testi ve aşı prosedürüyle vize alma hakkı vermektedir. Vizesiz geçiş hakkı bulunan yeşil pasaport ve siyah pasaport sahiplerinin düzenlemelerini sağlık raporu, rezervasyon işlemleri ve covid 19 testinin negatif belgesiyle kanıtlayarak İtalya’ya giriş yapması sağlanmıştır. 2021 yılında turistik, iş, eğitim ve aile ziyareti vizeleri açılmıştır.

İtalya Turistik Vize Veriyor Mu?

İtalya turist vizesi için 2021 yılının Haziran ayında yeni düzenlemeler yapılmıştır. Yurtdışı seyahatlerinin acil ve gerekli olmadığı takdirde kapatıldığı 2020 yılı salgınından sonraki evrede turist vizesi covid 19 testi negatif olan kişiler ve aşı prosedürüne uyan kişilere verilecek şekilde yeniden düzenlenmektedir. İtalya turist vizesi vermekte ve başvuruları kabul etmektedir.

İtalya Vize Randevu Soruları

İtalya Konsolosluğu Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Vize işlemleri için konsoloslukla iletişim kurmak zorundasınız. Bu yüzden vize almaya karar verdiyseniz konsolosluktan randevu almalısınız. İtalya konsolosluğundan randevu almak için telefondan arama yapabilir ya da yüz yüze iletişime de geçebilirsiniz.

İtalya Vize Randevu Telefonla Alınabilir Mi?

Yüz yüze alınması tavsiye edilen randevu işlemleri arzu edilirse telefonla da alınabilir. İşinizin yoğunluğu veya Konsolosluğun uzak olması bir sebep randevu almaya engel olmasın diye geliştirilen bir yöntemdir.

Give a Comment

Call Now ButtonAcil Vize