İtalya Vize Randevu Nasıl Alınır?

İtalya vize randevu nasıl alınır

İtalya Vize Randevu Nasıl Alınır?

İtalya vizesi parmak izi verilmesinin zorunlu olduğu bir süreç olduğundan randevu olmaksızın başvuru yapılması mümkün değildir.

Kişiler şahsen başvuru yapacak oldukları kurumdan randevu alarak parmak izini vermeli ve evraklarını teslim etmelidir.

Şayet uzun süreli vize için mülakata katılım gerçekleşecekse bu da randevu gerektiren bir diğer etmen olacaktır.

Randevu almak için öncelikle şahsi olarak Konsolosluğa mı gidileceğine yoksa visa center üzerinde mi başvuru yapılacağına karar verilmelidir.

Her Konsolosluk kendi bölgesine hizmet vermekte, şahsen yapılacak başvurular için kişi eğer herhangi bir dış temsilcilikle aynı ilde değilse, Konsolosluğa erişim için seyahat etmesi istenecektir.

Visa center hizmetiyle yapılan İtalya vizesi başvurusu için kişinin kendi ikamet adresine en yakında bulunan yetkili kurumla görüşmesi ise yeterlidir.

Bu sayede konumun merkeziliğine bağlı olarak kişinin şehir değiştirmesine gerek kalmaksızın tüm işlemlerini halledebilmesi mümkün olabilir.

İtalya vize başvurusu için kişi hangi kurumdan randevu almak istiyorsa, bu kuruma iletişim bilgilerinden ulaşabilir ve aranan kurumun çalışanları çalışma saatleri içerisinde uygun bir randevu tarihi verecektir.

Ayrıca pek çok visa center online randevu sistemi ile de randevu verebilmektedir.

 

İtalya Vize Randevu S.S.S

İtalya Vize Randevu Nereden Alınır?

Kısa süreli İtalya vizeleri için yetkili vize başvuru merkezlerinden şahsen randevu almak gerekir. Uzun süreli İtalya vizeleri için vize başvuru sahipleri İtalya konsolosluklarından bizzat randevu almalıdır.

İtalya Vize ücreti sayfamızı ziyaret ediniz.

İtalya Konsolosluğu Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Vize işlemleri için konsoloslukla iletişim kurmak zorundasınız. Bu yüzden vize almaya karar verdiyseniz konsolosluktan randevu almalısınız. İtalya konsolosluğundan randevu almak için telefondan arama yapabilir ya da yüz yüze iletişime de geçebilirsiniz.

İtalya Vize Randevu Telefonla Alınabilir Mi?

Yüz yüze alınması tavsiye edilen randevu işlemleri arzu edilirse telefonla da alınabilir. İşinizin yoğunluğu veya Konsolosluğun uzak olması bir sebep randevu almaya engel olmasın diye geliştirilen bir yöntemdir.

Trackbacks & Pingbacks