Konsolosluk resmi sitesi değildir.  İtalya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.consistanbul.esteri.it’dir.İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For Republic Of Italy
Consultation For Republic Of Italy
Consultation For Republic Of Italy
Previous
Next

İtalya Vize Reddi

Başvurusu ret alan başvuru adaylarının farklı nedenlerden dolayı böyle bir olumsuzluk yaşamış olması mümkündür. İtalya vize reddi alan başvuru sahipleri eğer dosyadan kaynaklı bir nedenden ret almışsa dosyayı düzenlemesinin ardından dilekçe ilave ederek duruma itiraz etme hakkı bulunmaktadır.

Ancak Konsolosluk neden açıklamakla yükümlü olmadığından vize reddinin altında yatan farklı nedenlerden şüphelenebilir.

Ülkenin kendi politik durumu, kişinin önceki başvurularında hatalı bir davranışının görülmüş olması, önceki vizelerin amacına uygun olmayan şekilde kullanılması gibi nedenler de Schengen vize reddi alınmasına neden olabilmektedir.

Ret durumunda ne yazık ki visa center ya da Konsolosluk için ödenmiş olan hiçbir ücret iade edilmez. Ayrıca visa center hizmeti alanların tek karar verme yetkisi olan kurumun Büyükelçilik ve Konsolosluklar olduğunu unutmaması, visa center çalışanlarının karar verme aşamasında hiçbir söz hakkı bulunmadığını unutmaması gerekir.

İtalya Vize Red Nedenleri
İtalya Vize Red Nedenleri

Sizlere İtalya vize başvurusu ve İtalya turist vizesi gibi konularda hangi aşamaların sizleri beklediğini açıklamaya çalıştık. Bu süreç boyunca başka herhangi bir konuda bilgi almak isteyenler dilediklerinde, çalışma saatleri dahilinde, başvuru için görüşme yapacakları kurumla irtibata geçmeleri ve her konuda detaylı bilgi edinmeleri mümkündür.

İletişim bilgileri üzerinden kurumlara ulaşılabileceği gibi kendi ilinize hizmet vermekte olan visa center ile canlı yardım gibi seçeneklerle de iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir