İtalya Vize Red Nedenleri

İtalya Vize Red Nedenleri

İtalya Vize Reddi

Başvurusu ret alan başvuru adaylarının farklı nedenlerden dolayı böyle bir olumsuzluk yaşamış olması mümkündür. İtalya vize reddi alan başvuru sahipleri eğer dosyadan kaynaklı bir nedenden ret almışsa dosyayı düzenlemesinin ardından dilekçe ilave ederek duruma itiraz etme hakkı bulunmaktadır.

Ancak Konsolosluk neden açıklamakla yükümlü olmadığından vize reddinin altında yatan farklı nedenlerden şüphelenebilir.

Ülkenin kendi politik durumu, kişinin önceki başvurularında hatalı bir davranışının görülmüş olması, önceki vizelerin amacına uygun olmayan şekilde kullanılması gibi nedenler de Schengen vize reddi alınmasına neden olabilmektedir.

Ret durumunda ne yazık ki visa center ya da Konsolosluk için ödenmiş olan hiçbir ücret iade edilmez. Ayrıca visa center hizmeti alanların tek karar verme yetkisi olan kurumun Büyükelçilik ve Konsolosluklar olduğunu unutmaması, visa center çalışanlarının karar verme aşamasında hiçbir söz hakkı bulunmadığını unutmaması gerekir.

Sizlere İtalya vize başvurusu ve İtalya turist vizesi gibi konularda hangi aşamaların sizleri beklediğini açıklamaya çalıştık. Bu süreç boyunca başka herhangi bir konuda bilgi almak isteyenler dilediklerinde, çalışma saatleri dahilinde, başvuru için görüşme yapacakları kurumla irtibata geçmeleri ve her konuda detaylı bilgi edinmeleri mümkündür.

İletişim bilgileri üzerinden kurumlara ulaşılabileceği gibi kendi ilinize hizmet vermekte olan visa center ile canlı yardım gibi seçeneklerle de iletişime geçebilirsiniz.

İtalya Ankara Büyükelçiliği

Ankara büyükelçiliği, konsoloslukla birlikte işlem yapmaktadır. Büyükelçilikle irtibat kurmak için Ankara Çankaya’da Remiz Oğuz Arık sokağına giderek işlemlerinizi yapabilirsiniz. Vize başvurusu, İtalyan vatandaşın evlilik işlemleri ve İtalya’da ticari faaliyet alanlarına göre yapacağınız başvuru seçenekleri vize formu, evrak listesi ve düzenlemeleriyle birlikte verilerek, işlemlerinizin kısa zamanda yapılmasını sağlayacak seçenekler sunar.

İtalya İzmir Konsolosluğu

İtalya İzmir Başkonsolosluğu, İzmir Konak büyükşehir belediyesine bağlıdır. Aynı zamanda Alsancak Pasaport’ta bulunan konsolosluk üzerinden vize işlemlerinizi yapabilirsiniz. Konsolosluk hafta için saat 9.00 ile 16.30’da hizmet vermektedir. Hafta sonları ve Türkiye’deki resmi tatillerle İtalya özel günlerinde hizmet vermemektedir. Konsoloslukla irtibat kurarak, resmi web sitesi üzerinden vize başvuru evresini başlatabilirsiniz.

İtalya Başkonsolosluğu

İtalya konsolosluğu Türkiye’de Antalya, İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunmaktadır. Fahri konsoloslukların da birçok ilde hizmet verdiği hafta içi mesai saatleri düzenlenmiştir. İşlem yapmak ve vize başvuru işlemlerinizi başlatmak için konsolosluktan randevu almanız gerekmektedir. Randevu işlemleri için resmi web sitesi ve konsolosluk irtibat adresinden iletişim kurabilirsiniz.

Give a Comment

Call Now ButtonAcil Vize