İtalya Vize Sonuçlanma Süresi

İtalya vizesi sonuçlanma süresi

İtalya Vize Başvurusu ne kadar sürede sonuçlanır?

Başvuru yapanların şüphesiz en çok merak edecekleri konulardan biri İtalya vize başvuru sonucu olacak ve bu nedenle sonucun açıklanma süresi de akla takılan sorulardan biri olacaktır.

Schengen vizesi klasmanında değerlendirilen kısa süreli vizelerde genelde 10 iş günü içerisinde netice alınması beklenir. Bu sürenin 21 iş gününe kadar uzama olasılığı mevcuttur.

Ancak bu konu hakkında kesin bir süre beyan edilememesinin nedeni istisna olarak yoğunluk ve tatil dönemlerinde başvurunun ortalama süreden daha uzun sürede değerlendiriliyor olmasıdır.

Başvuru süresini etkileyen bir diğer etmen de kişinin ek olarak görüşmeye çağırılıp çağırılmadığı ya da ek belge talep edilip edilmediğidir.

Genelde kısa süreli vize başvurularında şahsen görüşme gerekmez ve listede beyan edilen evrakların teslimi yeterlidir. Ancak Konsolosluk yetkilileri bazen başvuru adaylarını görüşmeye ya da listede yer almayan belgeleri temin edip göndermeye davet eder.

Bu durumda da süreç istisnai olarak uzamaktadır.

Uzun süreli vizelerde ise tahmini süreç sonlanma süresi 30 gün olmaktadır. Başvuru adayları herhangi bir aksama il karşılaşmamak adına tavsiye üzerine kısa süreli vizelere 1 ay, uzun süreli vizelere ise 2 ay öncesinde başvuru yapabilir.

İtalya Vize Sonuçlanma Süresi S.S.S

İtalya Vizesi Kaç Günde Çıkar 2023?

İtalya kısa süreli vizelerinin sonuçlanma süresi olağan şartlarda 5-7 iş günüdür. Eksik ve hatalı İtalya vize başvurularında bu süre uzayabilir. Uzun süreli İtalya vizelerinin sonuçlanma süresi 15-30 iş gününü bulabilir.

Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar İtalya?

İtalya kısa süreli Schengen C tipi vizeleri genelde 5- 7 iş gününde sonuçlanmaktadır.

İtalya Vize Reddi Kaç Günde Gelir?

Vize Reddi İtiraz Dilekçesi Kaç Günde Sonuçlanır? Vize reddi itiraz dilekçesinin sonuçlanma süresi Konsoloslukların yoğunluk dönemlerine bağlı olarak değişebilir. Ortalama sonuçlanması süresi, 1-1,5 aylık zaman diliminde olmaktadır.

İtalya vize red nedenleri ve çözümü sayfamızı ziyaret ediniz.