İtalya Vize Ücretleri (Değişti)

İtalya vize ücreti ne kadar

İtalya Vize Ücreti

İtalya vize ücretleri kişinin yapmış olduğu başvuru türüne göre farklılıklar göstermektedir. Altı yaş altında bulunan çocuklardan vize ücreti talep edilmemektedir. Yetkili makamların belirlemiş olduğu kriterlere göre, vize ücreti konsolosluk harç bedeli ne vize başvuru merkezi ücretlerini içermektedir. İtalya vize başvuruları vize başvuru merkezi tarafından ya da firmaları tarafından kabul edilmektedir. Kısa süreli bir şekilde iyi tane Schengen vizesi kapsamı içerisinde turistik, aile ziyareti ve ticari bizlerin ücreti uzun süreli vize tiplerine göre farklılıklar göstermektedir.

Vize alım sürecinde İtalya vize ücretinin İtalya’nın yetkili makamları ve vize başvuru merkezlerinden teyit edilmesi yetkililerce tavsiye edilmektedir. Kişinin yapmış olduğu başvurunun öncelikleri belirlemek ve sorunsuz bir şekilde vize başvurusu adına gerçekleştirmek için tüm işlemleri vize merkezi ile iletişime geçmesi gerekm Ektedir.Bize danışmanlık ücretleri 30 Euro olarak ek hizmetler ise farklı bir şekilde ücretlendirilmesidir.

Turistik vize 110 Euro, ticari vize 110 Euro, ziyaret vizesi 110 Euro, kültürel vize 110 Euro, eğitim vizesi 110 Euro, sıfır ve altı yaş arasında bulunan çocuklar için vize ücreti 30 Euro, ve 6:12 yaş arası kişiler içinde 70 Euro olarak belirlenmiştir. İtalya vizesi başvurularında tüm başvurular danışmanlık hizmet bedelleri 30 Euro olarak belirlenmiştir. Ayrıca kişinin seyahat sağlık sigortası için gerekli ücret karşılığında bize merkezler tarafından da yapılabilmektedir. Kişinin seyahat sağlık sigorta ücreti sigorta süresine göre farklılıklar göstermektedir.

Kişiye özel evrak listesi gönderme başvuran kişinin statüsü ve meslek grubuna göre farklılıklar göstermektedir. Ayrıca kişinin seyahat amacına göre de evrak listesinin hazırlanması ve düzenlenmesi müşteriye ulaştırılması gibi işlemleri kapsamaktadır.

✅ İtalya Turistik Vize Ücretleri 80 Euro
✅ İtalya Ticari Vize Ücretleri 80 Euro
✅ İtalya Aile Ziyaret Vize Ücretleri 80 Euro
✅ İtalya Aile Birleşimi Vize ve Çalışma Vize Ücretleri 140 Euro

 

İtalya Ücret Kategorileri ve Hizmet Bedelleri

Yetkili makamlar tarafından verilenmiş olan her şey hat nedenle meslek pozisyonuna göre ayrı olacak bir şekilde evrak listeleri bulunmaktadır. Önemli olan bu evraklar listesini güncel olması ve doğru bir şekilde hazırlanmasıdır. Telefonda sınırsız destek hizmeti ise, gerekli evrak listesini hazırlanma süreci içerisinde evrakların doğru bir şekilde anlaşılması, hazırlık sürecinde ara bilgilendirilmesinin yapılmasıdır. Evrakların hazırlanmasının yanı sıra kişinin uçak ve otel rezervasyonu onların da ne şekilde yapılması gerektiğini, evrakların uyumlu olup olmadığını, kişinin hakkında merak ettiği her şeyi cevaplamak ile hizmet sağlamaktadır.

Bundan dolayı bir başvuru süreci içerisinde müşteri ile ülke uzmanları arasında ortalama 1 saat kadar bir telefon görüşmesi yapılmaktadır. Vize uzmanı ile olan ön başvuru hizmeti ise evrak listesini kişiye ulaştıktan daha sonra evrakları ofise getirilmesidir. Ülke uzmanları ile kişi yüz yüze görüşerek süreç içerisinde tüm detayları öğrenebilmektedir. Evrakları kontrol edilir iken kişiye çay ve kahve gibi hizmetlerden de faydalanabilme hakkı tanınmaktadır.

Evrakların uyumluluğuna bakmak amacı ile, başvurunun yapılıp yapılamayacağı gibi ekspertizlerin yapılması tüm hizmet bedeli 100 Türk Lirası karşılığında yapılmaktadır. Kişinin başvuru dosyasını hazırlama hizmeti, evrakların hazırlanması ve formların doldurulması gibi hizmet alanları kapsamaktadır. Yetkili makamın istediği sırada doğru bir şekilde hazırlanması ve konsolosluğa karşı kişinin en büyük referansıdır. Vize başvuru formlarının doldurulması ve ileri düzey İngilizce bilgisine sahip olan uzmanlar tarafından yapılması oldukça büyük bir referans sağlamaktadır.

Randevu alma hizmeti ise bizim mülakat için kişiye olan en uygun yakın tarih için randevu oluşturma hizmetini kapsamaktadır. Dönemsel olarak yoğunlukları da göz önünde bulundurula rock kişiye en uygun randevu tarihi, yetkilendirilmiş vize merkezleri tarafından sistemden takip edilmektedir ve kişinin randevusu oluşturulmaktadır. Fotokopi ve çıktı alma hizmeti ise, kişinin kişisel evraklarının orijinallerini teslim etmek istemediği takdirde bu evrakların fotokopilerini belgeler arasına koyarak teslim etme işlemidir.

Ayrıca başvuru dosyası içerisinde olması gereken kimlik ve pasaport fotokopileri nde ücretsiz olarak bize merkezleri tarafından sağlanmaktadır. Ayrıca kişinin e-Devlet üzerinden alacak olan belgelerin de yine aynı şekilde vize merkezleri sağlamaktadır. Karşılama hizmeti ise kişinin randevu tarihinde mülakat öncesi ülke uzmanları konsolosluk binası önünde kişiyi  karşılayacaktır. Kişinin bu süreci en sağlıklı ve engelsiz bir şekilde atlatabilmek adına ülke uzmanları kişiyi konsolosluk kapısında karşılamak da dır. Sorulacak olan sorular ile alakalı olarak kişiyi mülakata hazır bir hale getirir ve kişinin doğru bir şekilde kendini anlatması adına püf noktaları iletmektedir.

Ek hizmetler ise seyahat sağlık sigorta hizmeti 20 Euro, vize pasaport kargo hizmeti 30 Türk Lirası, başvuru formu doldurma hizmeti 30 Türk Lirası, vize pasaport kurye hizmeti 100 Türk Lirası, İngilizce motivasyon mektubu 300 Türk Lirası ve vize kapıda hizmet 100 Euro olarak belirlenmiştir. Seyahat sağlık sigortası hizmeti ise kişinin seyahatlerinde zorunlu bir hizmet olmasa dahi kişinin başına gelebilecek her türlü sağlık durumlarına nazaran kullanabileceği 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası kurumlar tarafından 20 Euro karşılığında temin edilebilmektedir. Sigorta bedeli tercih edilecek olan teminat kapsamı içerisinde süreye göre farklılıklar göstermektedir.

Kurumdan yapılan seyahat sağlık sigortası kapsamı ve teminatları için kişi başvuru merkezleri ile iletişime geçmelidir. Vize pasaport ve kurye hizmeti ise kişinin adresinden evrakların alınması, kişiye gönderilecek olan belge ya da evrakların teslimi hizmetini kapsamaktadır. Vize başvuru süreci ile alakalı herhangi bir yorumda bulunmamaktadır. Kişinin talep ettiği gün içerisinde kuryenin uygun olduğu saat aralığı içerisinde de aynı gün teslimatları gerçekleştirebilmektedir. Bu işlemlerin sürecindeki ücretlendirme ise 100 Türk Lirası şeklindedir. İngilizce motivasyon mektubu hizmeti ise vize başvuru süreci içerisinde dilekçe en önemli unsurlardan birisidir.

Kişinin seyahat amacının doğru ve etkili bir şekilde anlatılması için ispatlarının olması beyan edilmesi gerektirmektedir. Bu hizmet ise 300 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Kişinin vize başvuru formu doldurma hizmeti ise vize başvurusunda bulunacak olan kişinin daha önce yabancı bir dilde form doldurmadı ise bu sebepten dolayı da olumsuz bir yanıt almak istemiyor ise operasyon ekibi tarafından bu formu doldurulmaktadır.30 Türk Lirası karşılığında kişi bu hizmetten faydalanabilme hakkına sahiptir. Biz de kapıda hizmet ise kişi çok yoğunsa, başvuru evraklarını vize işlem merkezleri iletemiyor ise ve formlarla alakalı detayları görüşme yapmak için dahi zamanı bulunamıyorsa bu hizmetten faydalana bilmektedir.

Tüm bu hizmetler 110 Euro olarak ücretlendirilmektedir. İtalya vize ücretleri hakkında bilgi verecek olursak iki tane vize ücreti iade edilmemektedir. İtalya vize ücreti devredilmez ve herhangi şahıslara satılamamaktadır.. İtalya vize ücreti tek bir başvuru için ödenek şeklinde ödenmektedir. Kişi olumsuz bir cevap alması durumunda ise yeniden başvuru için yeniden ücret ödemesi gerekmektedir. Tarafıma hiçbir şekilde ücret iadesi yapılmamaktadır.

İtalya vize ücretinin sadece İtalya vizesi amacı ile kullanıla bilmektedir. Ayrıca vize pasaport kargo hizmetleri ise vize başvurusu evraklarının ya da kişinin pasaportunu kargoyla gönderilmesi durumunda ödenecek olan hizmet bedeli kapsamındadır. Bu hizmet kapsamının ücretlendirilmesi bedeli ise 30Türk Lirası olarak belirlenmiştir. İtalya güncel vize ücreti ise 2 Şubat 2023 tarihi itibari ile başvuruların işlem ücreti 60 Euro dan 80 €’ya kadar çıkmaktadır. 6 ila 12 yaş arası başvuru sahipleri için ise 35 Euro ve 40 Euro aralıklarına kadar yükselmektedir.

 

İtalya Vize Ücretleri S.S.S

İtalya Kısa Süreli Vize Ücreti Ne Kadar?

İtalya kısa süreli vizeleri için 80 Euro İtalya konsolosluk harç ücreti, 30 Euro yetkili vize başvuru merkezi hizmet bedeli ödenir. Yetkili vize başvuru merkezindeki diğer hizmetlerde ücrete tabiidir.

İtalya Uzun Süreli Vize Ücretleri Nedir?

İtalya uzun süreli vizeleri için farklı vize türlerinde farklı ücretler ödenir. İtalya Aile Birleşimi Vizesi, İtalya Çalışma ve Oturum izni İtalya konsolosluk harç ücreti 350 Euro'dur. Bu bedel dışında vize başvuru merkezleri danışmanlık ücreti ödenebilir.

İtalya Vize Ücretleri İade Edilir mi?

İtalya vize başvuru sonucu ret kararı verilirse ödenmiş İtalya vize ücretleri iade edilmez. Yeni bir İtalya vize başvurusunda İtalya vize ücreti tekrar ödenmelidir.

İtalya Vize randevu sayfamızdan bilgi alınız.