İtalya Vizesi Pasaport ve Randevu İşlemleri

İtalya vize randevu

İtalya Vizesi Pasaport ve Randevu İşlemleri

Güney Avrupa’da, Avrupa Kıtası’na ait 3 yarımadadan biri olan İtalya Yarımadası üzerinde konuşlanan ülke, İtalya’dır. İtalyanlar nevi şahsına münhasır, tam bir Akdeniz milletidir. Milano, Napoli, Floransa, Sicilya, Roma, Venedik, Cenova, Pisa, Torino ve daha birçok bilindik eyaleti ile İtalya tam bir turizm cenneti. Modanın, kültürün, Roma tarihinin kalbi olan İtalya’ya gitmek isteyen siz değerli müşterilerimize, bu konuda danışmanlık yapmak, vize hizmeti sunmak ve vizenizi organize etmek ise bizler için onur.

İtalya, 60 milyonluk nüfusu ile Avrupa’nın en kalabalık ülkelerinden birisi. Ancak, nüfusun büyük çoğunluğu orta ve ileri yaş bölümünde yer alırken, yalnızca yaşlı nüfusu dahi 13,2 milyon olan ülkede, yakın gelecekte nüfus ilerlemesi beklenmiyor.

Venedik’te bulunan sandallar, Milano’da gerçekleşen defileler, Pisa’da bulunan turistik kula, Cenova’da bulunan tarihi dokular ve Elbette Roma’nın eşsiz yapıları, İtalya’yı özel kılan unsurlar arasında. Bu sakin ve özel ülkeye seyahat etmek istiyor ve vize hakkınız bulunmuyorsa, sizlere İtalya vizesi almak konusunda yardımcı olabiliriz. İtalya Schengen vizesi veriyor olmakla birlikte, İtalya vizesi ortalama 3-10 gün arasında sonuçlanıyor.

İtalya Vize Randevusu Açıldı

İtalya vizesi işlemleri, standart vize işlemleri ve VIP vize işlemleri olarak ayrılıyor. İtalya vizesi almak, Schengen vizesi olarak işlem yapıldığı durumlarda, standart süreç içerisinde 3 ile 10 gün arasında sonuçlanırken, VIP ya da bir diğer deyişle Ekspres hizmet ile 48-72 saat aralığında gerçekleştiriliyor. Eğer acil bir durum dolayısıyla, vizeniz olmadığı anlarda hızlı ve çabuk bir şekilde vize almak istiyorsanız, VIP vize hizmetinden faydalanarak, daha çabuk bir şekilde vizenize kavuşabilirsiniz.

İtalya vizesi, doğrudan konsolosluklar, büyükelçilik ya da IDATA üzerinden alınabiliyor. Üç farklı yerden sahip olabileceğiniz vizeye, vize başvuru merkezimiz ile en az prosedür gerektiren ve sizi en az uğraştıracak yöntemle de sahip olabilirsiniz. Bizler, sizler adına başvuru gerçekleştirirken, sizden tek beklentimiz, ihtiyacınız olan vize için gereken belgeleri, mümkün olabilecek en kısa sürede tarafımıza iletmeniz.

Belgelerin tarafımıza iletildiği anda başvuru girişlerinizi gerçekleştiriyor ve bu sayede randevunuzu oluşturabiliyoruz. Oluşan konsolosluk randevunuz ise ‘’İtalya vize randevusu açıldı’’ şeklinde gelen bir onay ile öğrenilebiliyor. Bu durumu öğrenir öğrenmez, sizlere bilgisini veriyor ve randevu bilgilerinizi paylaşıyoruz.

İtalya Vizesi Uzun Süreli Alınır Mı?

İtalya vizesi almak üzere Schengen vizesi tercihi, 90 güne kadar olan vize durumları için geçerlidir. Schengen vizesi ile İtalya’ya gitmek, turistik, öğrenim gibi kısa süreli seyahatler için en uygun seçenek. Bu seçenek dışında, İtalya’ya gitmek üzere uzun süreli vizeler de mevcut. Ancak, bu tür vizeleri elde etmek için geçerli sebepleriniz olması ve bu sebeplere uygun kriterler sağlamanız gerektiğini de unutmayın. Örneğin, İtalya’da oturum hakkı, çalışma izni, evlilik gibi durumlar neticesinde, olabilecek en uygun vize türü olan D tipi İtalya vizesi almaya yani ulusal vizeye hak kazanabilirsiniz.

Vizenizin uzunluğu her ne olursa olsun, danışmanlık hizmetimiz sayesinde, arzu ettiğiniz vize türüne ulaşmak ve onu elde etmek artık daha kolay. Sonuç olarak insan için oluşturulan ve belirli kıstaslara bağlanan vize olgusu, kriterleri karşılıyor olmanız durumunda sizler için engel teşkil etmiyor. Son bir aşama olan konsolosluk randevusunda, ruhsal ya da hukuksal bir engel de taşımıyor olmanız halinde, vize almanın yaşı ve sınırı yok. Her türlü vize başvuru işlemlerinde 7/24 yanınızda olmaya hazırız.

İtalya Vizesi Ücretleri Güncellendi

İtalya vizesi ücretleri güncellendi. 2023 yılı başından bu yana güncel fiyatlar üzerinden sağlanan vize işlemleri, vize harcı ödemelerinizi takiben başlatılabiliyor. Ancak, vize ödemesi tek başına yeterli bir unsur değil. Başvuracağınız vize için sizden istenen tüm belgeleri hazırlamanız ve vize harç ödeme dekontu ile tarafımıza ulaştırmanız, vizeleri başlatmak üzere yapılması gerekenler arasında yer alıyor. Aksi durumda ise başvuru belgeleri eksikliği nedeni ile vize başvuru süreci başlatılamıyor.

Güncel İtalya vizesi ücretleri;

  • İtalya Schengen vizesi 0-6 yaş – 80 € (EUR)
  • İtalya Schengen vizesi 6-12 yaş – 120 € (EUR)
  • İtalya Schengen vizesi 12+ yaş –  160 € (EUR)
  • İtalya Ulusal Vizesi, D Tipi vize 0-6 yaş – 116 € (EUR)
  • İtalya Ulusal Vizesi, D Tipi vize 6-12 yaş – 216 € (EUR)
  • İtalya Ulusal Vizesi, D Tipi vize 12 yaş üzeri – 216 € (EUR)
  • Diğer vizeler – 0 ile 35 € (EUR)
  • İtalya Eğitim, Öğrenci vizesi 90 güne kadar – 100 € (EUR)
  • İtalya Eğitim, Öğrenci vizesi 90 gün üzeri – 150 € (EUR)

İtalya Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

İtalya Konsolosluğu’nda gerçekleştirilecek olan ve vize alıp, almayacağınızı belirleyecek olan son adım, mülakat adımıdır. Mülakat, bir ülkenin konsolosluğu tarafından, o ülkede gerçekleştireceğiniz seyahat öncesi yapılan, teknik bir tetkik olarak da düşünülebilir. Bu tetkik sırasında, İtalya’ya seyahat etmek, İtalya’da yaşamak, İtalya’da ticaret yapmak, İtalya’da kültürel etkinlikte bulunmak, İtalya’da tatil yapmak, İtalya’da eğitim görmek de dahil olmak üzere, sebepleriniz sorular ile İtalya vizesi alma sebepleriniz öğrenilmeye çalışılır.

Vize randevu pasaport işlemleri, konsoloslukta gerçekleştireceğiniz randevuyu ifade etmekle birlikte, randevu sonrası vizenizin hazırlanması ve pasaportun teslim edilme sürecini de kapsar. Pasaportunuzun hazır olmasını beklemek ise sizin değil, bizim işimiz. Sizlere verdiğimiz hizmet kapsamında, pasaportunuzun hazır olma sürecini takip eder ve vizeniz hazır olduğunda pasaportunuzu teslim alarak, sizlere iletiriz.

İtalya Vizesi Pasaport ve Randevu İşlemleri S.S.S

İtalya Vizesi Pasaport ve Randevu İşlemleri Nedir?

İtalya kısa süreli vizelerinde yetkili vize başvuru merkezlerinde vize başvurusu kabul edilir. Vize başvuru sahipleri pasaportları ve gerekli evraklarla başvuru yapmalı ve İtalya vize ücretini ödemelidir. İtalya uzun süreli vizelerde vize başvuru sahibi İtalya konsolosluklarından şahsen randevu almalıdır.

İtalya Vizesi Pasaport ve Randevu İşlemleri Kaç Günde Sonuçlanır?

İtalya kısa süreli vizelerinin sonuçlanma süresi genelde 5-7 iş günü olmakta, bu süre uzun süreli İtalya vizelerinde 15-30 iş gününü bulmaktadır. Hatalı ve eksik İtalya vize başvurularından İtalya vizesi sonuçlanma süresi uzayabilmektedir.

İtalya Vize Ücreti Ne Kadar?

İtalya vize ücretleri 2023 yılında 110 Euro olarak yeniden düzenlenmiştir. Konsolosluğa vize harç bedeli dekontu olarak verilecek olan İtalya vizesi harç bedeli için konsolosluğa eksiksiz evraklarla birlikte başvuru sürecinin başlatılması şartı vardır. Rezervasyon belgeleri, kişisel bilgiler ve mali durum hesap dokümanlarıyla birlikte dekonta verilmektedir.

İtalya Vize randevu sayfamızı ziyaret ediniz.