İtalya Vizesi Ücreti 2021

İtalya Vizesi Ücreti 2021

İtalya Vizesi Başvuru Ücreti

Vize başvurusunda bulunacak ve 12 yaşından büyük olan herkesin başvuru ücretini ödemekle yükümlü olduğu bilinmelidir.

İtalya vize harç ücreti olarak ödenen bu meblağ, gösterilen bankaya ödenmekte ve makbuzu istenen belgelerle sunulmalıdır.

Kişinin retle karşılaşmasında ücret iadesi alması ya da makbuzunu geri alması mümkün olmayacaktır. Yan ücretler başvurudan önce ödenmekte, şahıslar maddi kayba uğramamak için başvuru konusunda temkinli ve özenli olmalıdır.

İtalya vizesi ücreti haricinde eğer başvuru visa center üzerinden yapıldıysa ek olarak hizmet bedeli de ödemesi gerekmektedir. Alınan hizmetlerin her biri ayrı ayrı ücretlendirilir.

Bunun haricinde başvuru sürecinde posta şirketine, sigorta şirketine ya da fotoğraf çekimine ödenen ücretler de İtalya vizesi için başvuru yapan kişilerin yükümlülüğündedir.

Vizenin hangi süreyle talep edildiği, hangi kategoride değerlendirildiği İtalya vize ücreti üzerinde etken olmaktadır. Ayrıca kur farkı da bu ücretleri etkilediğinden vize ücretlerinin sıklıkla güncellendiği söylenebilir.

Başvuru adaylarının aldığı her bir hizmet için ya da kendi vize kategorisi için ödenmesi gereken ücreti başvuru yapacağından kurumdan güncel olarak öğrenmelidir.

Visa center çalışanları ücretler hakkında iletişime geçenlere bilgi verebilmektedir.

İtalya Pasaportu Nasıl Alınır?

İtalya pasaportu Türkiye’de dış işleri bürosundan başvuru yapılarak alınabilir. İtalya vatandaşlığı için gerekli olan işlemler kan bağının kanıtlanmasıyla birlikte italya’da bulunduğunuzu kanıtlayacak belgelerdir. Pasaport düzenlemelerinde, yeşil pasaport, siyah pasaport vizesiz geçiş yapabilir. Bordo ve gri pasaport düzenlemelerinde vize başvuru seçenekleri konsolosluk prosedürüne göre uygulanmaktadır.

İtalyan Vatandaşı Olmak

İtalya vatandaşı olmak için İıs Sanguinis ( kan bağı) yoluyla vatandaşlık işlemlerini başlatabilirsiniz. Bununla birlikte evlilikle de İtalyan vatandaşı olma imkanı bulunur. İtalya’da 10 yıl ile 5 yıl arasında ikamet etmiş olmak, vatandaşlık almanız gereklidir. İtalyan vatandaşı olmak için mali durum yeterliliği ve kan bağı anne ve babanın vasıtası ile kanıtlanarak alınabilir.

İtalya Konsolosluğu Randevu

İtalya konsolosluğu randevu işlemleri için bulunduğunuz ilin konsolosluk web sitesi aracılığıyla randevu alabilirsiniz. Randevu işlemlerinizi tamamladıktan sonra randevu günü ve saatinde, rezervasyon belgeleriniz, pasaportunuz, gerekli olan evraklar ıslak imalı bir şekilde konsolosluğa İtalya vize harç bedeli ile teslim edilmelidir. Randevu sisteminde yabancı uyruklu ve T.C uyruklu seçimle bilgilerinizi doğru girmeniz gerekmektedir.

İtalya Vize Ücreti Soruları

İtalya Vize Ücreti 2021 Zamlandı Mı?

Vize ücretleri Euro ve dolar bazında belirlenmektedir. Euro ve dolar kullanan ülkeler için vize ücreti sık sık değişmez. Ancak diğer para birimleri için dolar ve Euro değiştikçe zam veya indirim mümkündür. Vize ücretine kendi para biriminizden bakmalısınız.

İtalya Vize Ücreti 2021 Ne Kadar?

İtalya vize ücreti işlemleri belli kıstaslarda yapılmaktadır. 12 yaş üstü kişiler için vize ücreti 60 Euro iken 12 yaş altında ücret alınmamaktadır. Ancak her iki yaş grubunda da vize için hizmet ücreti alınmaktadır.

Give a Comment

Call Now ButtonAcil Vize